Nacionālajā teātrī jauns iestudējums - stāsts par pieaugšanu 'Naži vistās'
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē 22. septembrī gaidāma pirmizrāde Deivida Harovera drāmai "Naži vistās". Iestudējumu, kas nodēvēts par "pieaugšanas stāstu", veido režisore Inga Tropa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta teātra pārstāve Lolita Grāvīte, izrāde ir trilleris šķietami klasiskā situācijā – trīs cilvēki, viņu instinkti un jūtas. Zemnieks Viljams aizsūta savu jauno sievu pie dzirnavnieka Gilberta samalt graudus. Vārdi, ko runā Gilberts, pamodina sievietē pavisam citus vārdus. Viņa pirmoreiz cenšas izteikt to, ko jūt, un vārdi kļūst par ieroci, ne mazāk asu kā nazis, ko mājas pavarda turētāja ietriec vistā, gatavojot maltīti vīram.

"Lai dzīvotu, kaut kam ir jāmirst, atkal un atkal atkārtojot dabas mūžīgo mainības ciklu. Mīlestības stāsts par meklējumiem, par kaisli, par nodevību un par vientulību," raksta iestudējuma veidotāji.

Režisore Inga Tropa stāsta: "Izrādes "Naži vistās" mēģinājumu procesā, gluži kā uzarot lauku un atsedzot zem zemes apslēpto, tā slāni pēc slāņa kopā ar aktieriem un radošo grupu atsedzām lugas varoņu pasaules uztveres, novērojot trīs dažādu zemapziņu sadursmi, kuras rezultātā vecā pasaule mirst, bet jauna dzimst. Stāsts par pieaugšanu. Par aiziešanu uz tālāko lauku, no kura nav iespējams vairs atgriezties atpakaļ un turpināt dzīvi iepriekšējā esībā, palikt tādam pašam iepriekšējā tīrumā, jo lietas mainās katru reizi, kad uz tām skatās, un tās drosmīgi jānosauc īstajos vārdos, gluži kā triecot nazi dzīvas vistas miesā."

Lomās: Agnese Budovska, Ivars Kļavinskis un Gundars Grasbergs.

Radošajā komandā darbojās: režisore Inga Tropa, scenogrāfe Austra Hauks, kostīmu māksliniece Evelīna Deičmane-Vida, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, video māksliniece Ineta Sipunova, muzikālā noformējuma autore un izpildītāja Dana Indāne-Surkiene.

Biļetes uz Nacionālā teātra izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.