Nacionālajā teātrī top Andreja Upīša 'Sieviete' ar Ditu Lūriņu titullomā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā teātra 98. sezonas atklāšanas pirmizrāde 15. septembrī būs Andreja Upīša "Sieviete", ko veido režisore un dramatizējuma autore Ināra Slucka. Titullomā – Dita Lūriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iestudējuma sižetu ieskicē teātra pārstāvji, tās darbība risinās Mariannas kundzes pansijā, kur mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē.

Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta, sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šai spēlē, nenojauš, ka likme būs... pašu spēlmaņu dzīvība. Izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu.

Latvijas Nacionālais teātris tradicionāli sezonu atklāj ar kāda latviešu autora iestudējumu. Šoreiz tas atkal ir Andrejs Upīts. Vēsturiski šis ir 27. Andreja Upīša iestudējums uz Nacionālā teātra skatuves, iepriekšējais ir "..bagātā kundze.." (2013).

Nacionālajam teātrim ar Andreju Upīti ir īpašas attiecības – no 1971. līdz 1988. gadam teātris saucies viņa vārdā, jo Upīts bijis cieši saistīts ar tā dibināšanu. Pētera Stučkas valdības laikā viņš bija Mākslas komisariāta vadītājs un 1919. gada 23. februārī Strādnieku teātra atklāšanā saka svinīgo runu par teātra uzdevumiem.

Pārējās lomās: Zane Jančevska, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Ģirts Liuziniks, Gundars Grasbergs, Mārtiņš Brūveris, Kaspars Aniņš, Raimonds Celms.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Keita, muzikālais konsultants un aranžētājs Juris Vaivods, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Agnese Vanaga, literārā konsultante Inga Ābele.

Tags

Andrejs Upīts Dita Lūriņa Ināra Slucka Latvijas Nacionālais teātris Zane Jančevska
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form