Nacionālajā teātrī top Gogoļa 'Revidents'
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālajā teātrī top Nikolaja Gogoļa slavenā komēdija "Revidents", ko iestudē režisors no Krievijas Ņikita Kobeļevs. Ivana Hļestakova lomā Arturs Krūzkops.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma pirmizrāde plānota šā gada 5. decembrī.

"Kungi – pie mums brauks revidents", sākas hrestomātiskā Gogoļa komēdija, kura der visiem laikiem, valstīm un politiskajām iekārtām, jo baidīties un pakļauties ir cilvēka dabā. Turklāt satraukti ir jūtīgāko jomu ierēdņi – no skolu valdes, slimnīcas, sociālās aprūpes, tiesu sistēmas un, protams, pašas pilsētas domes... Bailes pārvēršas fantasmagorijā un izaug lielākas par pašiem cilvēkiem.

Pārējās lomās: Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Indra Burkovska, Alise Danovska, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Uldis Dumpis, Gundars Grasbergs, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kļavinskis, Arturs Krūzkops, Normunds Laizāns, Egils Melbārdis, Kaspars Aniņš.

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Reinis Suhanovs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.
Ņikita Kobeļevs ir jaunākās paaudzes krievu režisors, kas ar vērā ņemamiem panākumiem strādā profesijā tikai sešus gadus, bet pērn ieguvis nomināciju Krievijas lielākajā festivālā-gada skatē "Zelta maska" par izrādi "Cilvēks, kurš savu sievu noturēja par cepuri" kā vienu no gada nozīmīgākiem teātra notikumiem Krievijā.

Dzimis 1987. gadā Naberežnije Čelni, mācījies žurnālistiku Kazaņas valsts universitātē un režiju GITISā jeb Maskavas Valsts Teātra mākslas institūtā O. Kudrjašova meistardarbnīcā, ko beidzis 2011. gadā. Kopš 2012. gada ir V. Majakovska vārdā nosauktā teātra režisors, iestudējis M. Šiškina "Sv.Marka kampanilja" un P. Zīskinda "Stāsts par Zommera kungu". Kopš 2017. gada kļuvis par Maskavas Valsts Teātra mākslas institūta otro pasniedzēju Mindauga Karbauska meistardarbnīcā.
Ieguvis Jaunā režisora balvu par izrādi "Cilvēkmīlestība" 2012./2013. gada sezonā un "Berdičevs".

2013./2014. gada sezonā. V. Majakovska teātrī Ņikita Kobeļevs iestudējis vēl vairākas nozīmīgas izrādes – M. Gorkija "Pēdējos", B. Brehta "Kaukāza krīta apli", H. Ibsena "Tautas naidnieku", Ē.fon Horvāta "Vīnes meža stāstus" u.c.

Tags

Alise Danovska Artūrs Krūzkops Indra Burkovska Latvijas Nacionālais teātris Marija Bērziņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form