Nacionālajā teātrī top izrāde 'Pulkstenis ar dzeguzi'
Foto: Publicitātes fotoLatvijas Nacionālajā teātrī top Jāņa Jurkāna "Pulkstenis ar dzeguzi" Mihaila Kublinska režijā. Pirmizrāde 30.decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konflikts starp pragmātisku un ideālistisku pasaules uztveri ir viens to tiem, ko piedzīvo gandrīz katrs mākslinieks un patiesībā - arī katrs domājošs cilvēks.

Mūsdienās šī pretruna ir vēl asāk izteikta, nekā tālajā 1977. gadā, kad jaunais dramaturgs Jānis Jurkāns to iesniedza lugu konkursā un vidējās paaudzes režisors Mihails Kublinskis iestudēja.

Toreiz tas bija neparasts gadījums, jo tapa divas izrādes ar vienām un tām pašām dekorācijām, jo katram sastāvam bija savs režisors. Pirmajam - Alfreds Jaunušans.

Mihaila Kublinska izvēle atgriezties pie šīs lugas ir sava veida revīzija - vēlme pielikt punktu tajās vietās, kur toreiz dažādu apstākļu dēļ tika pielikts komats. Tiesa, aktieri šoreiz būs pavisam citi.

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Lāsma Kugrēna, Mārcis Maņjakovs, Jānis Āmanis, Inga Misāne-Grasberga, Baiba Indriksone, Kaspars Dumburs, Zane Dombrovska, Artis Drozdovs.

Tags

Ģirts Jakovļevs Inga Misāne Lāsma Kugrēna Latvijas Nacionālais teātris Zane Dombrovska
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form