Nastavševs 'Hanzas peronā' iestudē Čehova 'Trīs māsas'
Foto: Publicitātes foto

"Hanzas peronā" 31. jūlijā notiks režisora Vladislava Nastavševa iestudētās Antona Čehova lugas "Trīs māsas" pirmizrāde, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Režisors uzaicinājis izrādē spēlēt spilgtākos un savas paaudzes meistarīgākos latviešu un krievu teātra aktierus – trīs māsu tēlos iejūtas Anta Aizupe, Inese Pudža un Marija Linarte.

Pārējās lomās - Dana Bjorka, Kaspars Dumburs, Jurijs Djakonovs, Maksims Busels, Igors Šelegovskis, Anatolijs Fečins.

Komponisti: Vladislavs Nastavševs un Ivans Lubenņikovs (Krievija).

"Antona Čehova "Trīs māsas" ir kā portāls no viena pārmaiņu laikmeta citā. Izrāde, kurā līdz ar aktieru tēliem atdzīvosies arī mākslīgais intelekts, piedāvā skatītājam jaunu, taču, iespējams, jau sen esošu pasaules modeli, kurā pazūd aktieru nacionalitātes un ir tikai viens ceļš tiem kopā ejams – ceļš nezināmajā. Izrādes scenogrāfija un "Hanzas perona" telpas aizvedīs skatītāju vēl nebijušā piedzīvojumā, kas ikvienam ļaus gūt jaunu teātra pieredzi," raksta izrādes veidotāji.

"Izrāde "Trīs māsas" ir darbs par vārdos neizsakāmo, par dzīvē neieraugāmo, par rokās nesataustāmo. Starp izrādes tēlu monologiem ir iespējams ieraudzīt vētru, kas tuvojas ne tikai lugas varoņiem, bet arī pašiem māksliniekiem. Apziņa par mūsu vispārpieņemtās pasaules iekārtas trauslumu liek uzdot jautājumu - kāda būs mūsu pasaule, tās nākotne un kādi būsim mēs tajā?", jautā režisors Nastavševs.

Izrāde "Trīs māsas" jūlijā un augustā "Hanzas peronā" tiks spēlēta tikai 10 reižu latviešu valodā ar titriem krievu valodā – skatītāju skaits katrā izrādē ierobežots. Izrādes galvenais atbalstītājs un sadarbības partneris ir Britu Padome. Viens no galvenajiem sadarbības mērķiem ir izvest teātri ārpus ierastajiem rāmjiem un vest teātri tur, kur parasti tas neatrastos. Pielāgojoties jaunajam pasaules modelim, kurā meklējam jaunus eksistences veidus, rodas jautājums – cik svarīga ir kultūra? Cik liels spēks tai piemīt? Britu padome un "Trīs māsu" komanda vēlas vest teātri pie tiem, kuri iespēju, attāluma un citu iemeslu dēļ nevar apmeklēt izrādi, nodrošinot bezmaksas seansus dažādās Latvijās pilsētās

Biļešu tirdzniecība "Biļešu paradīzes" interneta platformā un kasēs tiks uzsākta no 13. jūlija Biļešu cena no 30 līdz 40 eiro.

"Trīs māsas" ir krievu rakstnieka Antona Čehova nozīmīgākajiem dramaturģiskajiem darbiem. Tā tika uzrakstīta 1900. gadā un pirmo reizi publicēta 1901. gadā Maskavā. "Trīs māsu" pirmizrāde notika tajā pašā gadā Maskavas Mākslas teātrī (Московский Художественный театр).

Tags

Dana Bjorka Jurijs Djakonovs Inese Pudža Kaspars Dumburs Vladislavs Nastavševs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form