Noklausies Kvazimodo dziedājumu Jura Jopes izpildījumā!
Foto: LETA

Saistībā ar Latvijas Nacionālajā teātrī, 17.maijā paredzēto operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" teātra versijas pirmizrādi teātra pārstāvji klausītāju vērtējumam nodod Kvazimodo dziedājumu Jura Jopes izpildījumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zigmars Liepiņš - Kvazimodo dziedājums no operas 'Parīzes Dievmātes katedrāle' teātra versijas

Jau vēstīts, ka savulaik šī opera ir ieguvusi Lielo Mūzikas balvu un piedzīvoja lielu popularitāti Latvijas Nacionālajā operā.

"Opera "Parīzes Dievmātes katedrāle" man ir viens no mīļākajiem darbiem. Lieliskais Kaspara librets reiz rosināja mūziku, kas pati plūda uz vārdiem. Man bija tik jāpaspēj pierakstīt. Nu tā piedzīvo savu trešo iestudējumu. Un es esmu gandarīts, ka tas notiek Latvijas Nacionālajā teātrī. Es droši varu teikt - manā teātrī, jo kā komponists šeit esmu jau no 1976. gada. Un varu apgalvot, ka trupa ir izaugusi tā, ka tai pa spēkam ir viss, pat opera! Šobrīd teātrī esmu vismaz reizi nedēļā un sekoju līdzi iestudējuma gaitai. Man jāatzīst, ka aktieri patiesi labi tiek galā ar grūto uzdevumu un progresē no dienas uz dienu" atzīst izrādes komponists Zigmars Liepiņš.

Galvenās lomas šajā izrādē uzticētas pašiem jaunākajiem Nacionālā teātra aktieriem – Zanei Dombrovskai un Jurim Jopem, kā arī speciāli uz šo uzvedumu Esmeraldas un Kvazimodo lomai ir pieaicināti jaunie talantīgie dziedātāji Beate Zviedre un Daumants Kalniņš. Fēba lomā paralēli Mārtiņam Brūverim būs Jānis Ķirsis.

Tags

Parīzes Dievmātes katedrāle Zane Dombrovska Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form