Nosaukti šī gada Teātra dienas izcilības balvas laureāti
Foto: Publicitātes foto

Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) kā katru gadu paziņo Teātra dienas Izcilības balvu laureātus. Šogad balvas saņems aktrise Veronika Plotņikova, aktieris Mārtiņš Meiers, režisori Valters Sīlis un Māra Ķimele, kā arī baletdejotāja Elza Leimane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" LTDS pārstāvis Ričards Vorobjovs, valde lēmusi 2022. gadā Lilitas Bērziņas balvu pasniegt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisei Veronikai Plotņikovai par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

Harija Liepiņa balva tiks pasniegta Valmieras drāmas teātra aktierim Mārtiņam Meieram par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā.

Eduarda Smiļģa balva piešķirta režisoram Valteram Sīlim par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balva nonāk pie Latvijas Nacionālā baleta solistes Elzas Leimenes par izciliem panākumiem baleta izrāžu izpildītājmākslā, kā arī par aktīvu darbību kā dejas horeogrāfei.

Savukārt Jēkaba Dubura balva tiks pasniegta Latvijas Kultūras akadēmijas profesorei, režisorei Mārai Ķimelei par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā, pierādot savu neizsīkstošo enerģiju, radošo garu un profesionālo atbildību, lieliski apliecinot spēju savienot radošo un pedagoģisko darbu, skolojot gan jaunos aktierus, gan jaunos režisorus.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā 2. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, Latvijas Nacionālā opera un balets, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.

Atgādinām, ka Starptautiskā Teātra tiek svinēta 27. martā.

Tags

Teātra dienas Izcilības balva aktieris Mārtiņš Meiers Māra Ķimele Teātra diena Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form