Ogres teātrī top muzikāls jauniestudējums – Bertolta Brehta 'Puntila un Mati'
Foto: Ieva Rodiņa, publicitātes foto.

Aprīlī Ogres teātrī gaidāma pirmizrāde muzikālam jauniestudējumam "Puntila un Mati" pēc vācu dramaturga Bertolta Brehta lugas motīviem, "Delfi" informē Ogres teātra vadītāja Ieva Rodiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati" ir viena no populārākajām un pasaulē visbiežāk iestudētajām vācu dramaturga un episkā teātra teorijas pamatlicēja Bertolta Brehta lugām. Somu tautas pasakas iedvesmotā sižeta centrā ir Puntila, kurš, būdams "kunga prātā", ir neparasti labs un taisnīgs cilvēks, cenšoties visiem darīt labu, bet, paliekot atkal skaidrā, kļūst par nežēlīgu un ļaunu kungu. Muzikālajā komēdijā, kurā tautiskie motīvi savijas ar autoram raksturīgo asi sociālo pasaules skatījumu, skanēs Bertolta Brehta songi ar Jāņa Kaijaka oriģinālmūziku.

Ogres teātrī top muzikāls jauniestudējums – Bertolta Brehta 'Puntila un Mati'
Foto: Publicitātes attēls

"Somija mums vienmēr ir bijusi tuva gan savas skaistās dabas – mežu, bērzu biržu un ezeru dēļ, gan ar savu dzīvesveidu – folkloru un patriotismu. Vienlaikus šī valsts mums vienmēr bijusi arī kā apbrīnas objekts – sākot ar "Nokia" veiksmes stāstu, beidzot ar izglītības sistēmu. Taču, kaut arī izrādes darbība norisināsies Somijā, tās saturs neapšaubāmi būs par mums pašiem, par latviešiem," izrādes ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks.

Jauniestudējuma radošajā komandā: režisors, komponists Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Sabīne Neilande, vokālā pedagoģe Ieva Mora u. c.

Lomās: Andris Krauja, Edijs Čibels, Katrīna Anna Ozoliņa, Arturs Mālnieks, Ieva Mora, Madara Juška-Gundberga, Margarita Lutere, Ramona Rubene, Juris Jurāns, Juris Gasparovičs, Andris Peismalietis, Mārtiņš Mikožans, Inese Pivare vai Lauma Straume.

Izrādes "Puntila un Mati" pirmizrāde Ogres teātrī notiks 22. aprīlī. Biļetes ir pieejamas "Biļešu Paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.