Pasniegtas Baltijas Teātra festivāla balvas; laureātu vidū arī JRT un DDT
Foto: Publicitātes foto

Svētdienas, 19. oktobra, vakarā ar Jaunā Rīgas Teātra izrādi "Oņegins. Komentāri" un svinīgu balvu pasniegšanas ceremoniju noslēdzās Baltijas Teātra festivāls.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baltijas Teātra festivāla ietvaros pirmo reizi savu vērtējumu par bērnu un jauniešu izrādēm izteica īpaši izveidota bērnu žūrija. Bērnu žūrijā pulcējās deviņi teātri mīloši jaunieši, kuri kopīgi ar teātra kritiķiem Līgu Ulberti un Ati Rozentālu izstrādāja izrāžu vērtēšanas kritērijus, lai izvērtētu deviņas izrādes.

Paralēli Bērnu žūrijas vērtējumam norisinājās skatītāju balsojums, kurā kopumā par izrādēm nobalsoja 473 skatītāju. Salīdzinot skatītāju balsojumu un Bērnu žūrijas lēmumu par Baltijas teātra festivāla labāko izrādi bērniem un jauniešiem tika atzīta "Dirty Deal Teatro" bērnu un jauniešu repertuāra "Šmulītis" izrāde "Baltā grāmata", kurai bērni pasniedza pašu darinātu balvu.

Bērnu žūrija pasniedza arī simpātiju balvu Ditas Balčus teātra izrādei "Re: Atmoda", kas gan ir jauniešu, nevis bērnu izrāde, bet bērnu žūrijā tika novērtēta ļoti atzinīgi. Žūrijas pārstāvji īpaši pateicās festivāla organizatoriem par iespēju piedalīties izrāžu vērtēšanā, kā arī vērsās pie izrāžu producentiem ar aicinājumu radīt arvien vairāk bērnu un jauniešu izrādes.

Ar svinīgu Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāves Daigas Gaismiņas uzrunu sekoja festivāla žūrijas balvu pasniegšanas ceremonija.

Festivāla žūriju šogad veidoja: Zane Radzobe (LV), Inese Mičule (LV), Julijus Lozoraitis (LT), Ott Karulin (EST) un Tatyana Zelmanova (BE). Kopumā tika pasniegtas sešas balvas dažādās kategorijās.

Lietuvas producentu apvienība "Operomanija" ar netradicionālā formāta operu "Have a Good Day!", kura skatītājus ieveda iepirkšanās centra kasieru darba ikdienā, tika apbalvota ar divām balvām – par labāko libretu, kā arī par sociālo jēgu un sensitīvās izjūtas radīšanu.

Jaunais Rīgas Teātris ar izrādi "Oņegins. Komentāri" arī var lepoties ar divām balvām par vīriešu lomu ansambli un telpas izkārtojumu jeb scenogrāfiju.

Savukārt slavenā igauņu NO99 teātra izrāde "NO54 Trešdiena" izpelnījusies divas balvas par sieviešu lomu ansambli un spēcīgo režiju.

Tags

Dirty Deal Teatro Jaunais Rīgas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form