Pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvas operai
Foto: LETA

13. augustā pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvas operai, portālu "Delfi" informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balvas tika pasniegtas piecās kategorijās: labākais operas solists – Romāns Poļisadovs, labākā baleta soliste – Alise Prudāne un Ieva Rācene, labākais orķestra mākslinieks – Aivis Klibinskis, balva par ieguldīto darbu tehniski administratīvajā darbā – Taunis Grūbe, Balva par mūža ieguldījumu – Marija Beate Straujupe.

Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balva opera turpina tradīciju katras sezonas sākumā apbalvot iepriekšējās sezonas labākos operas un baleta māksliniekus, kā arī aizskatuves cilvēkus, kuru darbs Operas ikdienā ir tikpat nozīmīgs.

Pagājušās sezonas labākais operas solists Romāns Poļisadovs bijis LNO basu repertuāra balsts vairāk nekā 20 gadus, viņa repertuārā – virkne spilgtu un lielisku lomu kā Simone komiskajā "Džanni Skiki", draudīgais Dorntona kungs bērnu iemīļotajā "Putnu operā", un daudzas jo daudzas citas. Pagājušajā sezonā Romāns Poļisadovs spoži iejutās Banko tēlā "Makbeta" jauniestudējumā, izpelnoties gan Eiropas, gan pašmāju kritiķu un skatītāju atzinību.

Abas labākās baleta solistes Alise Prudāne un Ieva Rācene ir dejotājas, kuras uz skatuves nešaubīgi var pamanīt un atpazīt. Vienlīdz spilgtas gan klasiskajā, gan mūsdienu repertuārā. Iepriekšējā sezonā abas mākslinieces radījušas izcilus skatuves tēlus – Alise Prudāne, dejojot kaisles piestrāvoto galveno lomu Kšistofa Pastora baletā "Bolero", Ieva Rācene, atveidojot meitenīgo, pirmo jūtu pārņemto Hloju Atilas Egerhazi baletā "Dafnis un Hloja" un, protams, nevienu skatītāju vienaldzīgu neastās abu balerīnu sniegums, interpretējot titullomu Leo Mujica baletā "Šeherezāde un viņas stāsti".

Balvas ieguvējam orķestra mākslinieku kategorijā –fagotistam un Latvijas Nacionālās operas orķestra Fagotu grupas koncertmeistaram Aivim Klibinskim, raksturīga stabilitāte orķestra spēlē, kā arī asa muzikāla uztvere. Viņš ir komunikabls kolēģis, uz kuru droši var paļauties, ne tikai muzikālos ceļus ejot, par viņu saka LNOB kolēģi.

Balva par ieguldīto darbu tehniski administratīvajā darbā – tehniskā direktora vietnieks dekorāciju transporta un montāžas jautājumos Taunis Grūbe. Viņu raksturo kā spilgtu savas komandas līderis ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Operā, fantastiski plašām zināšanām un atsaucīgu sirdi.

Balva par mūža ieguldījumu – nošu uzglabāšanas-piegādes daļas vadītāja Marija Beate Straujupe, kura nošu bibliotēku vada jau 25 gadus. "Operas solisti, kora mākslinieki un orķestra mūziķi, kam nepieciešamas kādas notis, vienmēr var uz viņu paļauties, jo Marija visu pārbauda ne tikai septiņas, bet pat septiņpadsmit reizes," tā balvas ieguvēju raksturo kolēģi.

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālā opera un balets sezonu ir uzsākusi ar baleta mēnesi, augustā piedāvājot labākos baleta iestudējumus, bet sezonas atklāšanas koncerts gaidāms 8. septembrī.

Tags

Alise Prudāne Ieva Rācene Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form