Pie skatītājiem nonāks atjaunotais mūzikla 'Agrā rūsa' iestudējums
Foto: Jānis Deinats

Ogres Kultūras centrā šī gada 14. februārī pirmizrādi piedzīvos "Producentu grupas 7" un režisores Marijas Bērziņas veidotais Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls "Agrā rūsa".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikla pamatā ir populārais Elīnas Zālītes romāns ar tādu pašu nosaukumu, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30. gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi.

Izrādes režisore Marija Bērziņa saka: "Melodrāma tik ļoti piestāv 30. gadiem – kaislības, naivums, sentiments, dekadence. No patiesajām vērtībām nevairīsimies arī jaunajā iestudējumā, kas būs mana atzīšanās simpātijās 30. gadu noslēpumainajai elegancei."

"Kāpēc cilvēks sāk "agri rūsēt"? Varbūt tāpēc, ka sāk pielaikot sev svešas dzīves vērtības? Varbūt tāpēc, ka nabadzīgā apkārtējā vide liek rūgti apskaust tos, kuri dzīvo greznāk? Varbūt tāpēc, ka "nauda ir tā burvju atslēga, kas atdara visas pasaku pilis". Pelnrušķītes stāsts, kas varēja beigties laimīgi... Man Elza nav upuris. Viņa vienkārši ir spiesta dārgi samaksāt par savām izvēlēm. Bet ticība labajam cilvēkā ir neiznīcināma. Un mirklis īstas mīlestības atsver garos, sāpju pilnos gadus...," papildina režisore.

Atjaunotajā iestudējumā Elzas lomu dziedās Beāte Zviedre, kuras daudzpusīgā vokālistes pieredze labi pazīstama gan mūziklu, gan džeza un akadēmiskās mūzikas pasaulē. Fabrikanta Ķikuļa lomā būs redzmas Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, viņa dēla, mākslinieka Italo lomā - dziedātājs, grupas "Baritoni" dalībnieks Mārtiņš Strods, tiesnesis Straujups – Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, savukārt Modes nama īpašnieces Cimbares tēlā iejutīsies dziedātāja Alise Kante.

Nozīmīgas lomas izrādē atveidos arī aktieris Agris Krapivņickis (Elzas skolas gadu mīlestība Jānis), Ieva Parša (Elzas māte), Annija Putniņa un Sarma Liede (Elzas draudzenes Austra un Zenta), Sniedze Kaņepe (Reņģu sieva), Edvards Grieze (Reinis), Daniels Pelnēns (Frīdis), kā arī jaunas paaudzes talanti - Toms Kalderauskis, Austra Kozuliņa, Emīls Gilučs, Zane Lazdiņa, Sanita Roze, Uga Gundars, Ralfs Puzāns un Kate Kokamegi.

Izrādē piedalīsies arī orķestris komponista Jāņa Lūsēna vadībā. Izrādes veidojuši arī scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska un vokālā pedagoģe Annija Putniņa.

Pēc pirmizrādes 14. februārī Ogres kultūras centrā, mūzikls "Agrā rūsa" būs skatāms 18. februārī Rīgā, VEF kultūras pilī, 19. februārī Vidzemes koncertzālē "Cēsis", 24. februārī Latgales vēstniecībā "Gors", 26. februārī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", 4. martā Jelgavas kultūras namā, 5. martā Alūksnes kultūras centrā, 10. martā Valmieras kultūras centrā, 11. martā koncertzālē "Siguldas devons", 17. martā Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.