Piektajās DDT 'Kara piezīmēs' 17 gadus vecs rīdzinieks dodas karot uz Ukrainu
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 2. aprīlī plkst. 19:00, notiks projekta "Kara piezīmes" piektais pasākums, ko organizē "Dirty Deal Teatro" sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS. Šoreiz savu teātra tekstu par Ukrainas notikumiem un to ietekmi uz Latviju raksta jaunā dramaturģe Justīne Kļava, lugas lasījumu iestudē režisors Dmitrijs Petrenko. Pēc lasījuma sekos publiska diskusija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Darbā ar nosaukumu "Edgars dodas karot" cenšamies uz Ukrainā notiekošo palūkoties no psiholoģiska, nevis politiska skatu punkta, jo mūs interesē cilvēks. Stāsta centrā ir septiņpadsmit gadus vecs puisis no Rīgas. Iedvesmojoties no sava mirušā vectētiņa, Otrā pasaules kara veterāna, viņš vēlas doties palīgā Ukrainas separātistiem, līdzi ņemot savu labāko draudzeni. 

Kopā ar šiem diviem jauniešiem, kas apmaldījušies popkultūrā un paši savos priekšstatos, mēģinām šķetināt, kas patiesībā diktē viņu vēlmes un pēc kā viņi ilgojas," par darba ieceri stāsta dramaturģe Justīne Kļava.

Viņas lugas lasījumu režisē Dmitrijs Petrenko, kurš jau iepriekš sadarbojies ar dramaturģi Dailes teātra izrādē "Visas viņas grāmatas". Lomās būs redzami jaunie aktieri Reinis Boters un Ieva Sarma.

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies Austrumeiropas politikas pētījuma centra direktors Andis Kudors, portāla "ManaBalss.lv" vadītāja Madara Peipiņa, dramaturģe Justīne Kļava un režisors Dmitrijs Petrenko, kā arī skatītāji. Diskusiju vadīs labas pārvaldības un līderības eksperte Inese Voika.

Kā ziņots, projekta "Kara piezīmes" ietvaros katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam seko līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos, ko iespējams vērot arī internetā. Tiešraide būs skatāma portālā "Delfi". Teātra teksti tiek arī publicēti portālā "satori".

Projektā  "Kara piezīmes" jau piedalījušies dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis un Jānis Balodis, režisori Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps un Valters Sīlis.

Ieeja "Kara piezīmju" lasījumos un diskusijās ir bez maksas, iepriekš "Biļešu paradīzes" kasēs piesakoties bezmaksas biļetei. Uz 2. aprīļa pasākumu brīvbiļetes vairs nav pieejamas, tāpēc interesenti tiek aicināti skatīties tiešraidi portālā "Delfi", kā arī sekot līdzi informācijai par nākamajiem pasākumiem. 

Tags

Dāvis Auškāps Dirty Deal Teatro Dmitrijs Petrenko Ukraina Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form