Pirmizrādi piedzīvos Jura Karlsona un Aivara Leimaņa balets 'Antonija #Silmači'
Foto: LETA

Piektdien, 13. aprīlī, pulksten 19.00, Latvijas Nacionālajā operā pasaules pirmizrādi piedzīvos komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos motīviem veidotais oriģinālbalets "Antonija #Silmači", portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reibinoši zied vasara, saule kāpj kalnā pretī Jāņu naktij, un reibst arī Silmaču saimnieces Antonijas mīlestības izslāpusī sirds. Balets "Antonija #Silmači" ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no daudzu latviešu iemīļota dramaturģijas darba un līdzās Jura Karlsona agrāko gadu baletiem "Ugunī", "Sidraba šķidrauts" un "Karlsons lido..." spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

"Vēlējos rakstīt dramatisku darbu ar spēcīgu emociju kolīzijām, nevis populāras lugas dejojamu variantu. Daudzkārtīgi pārdomājot Skroderdienu sižetiskos pavērsienus, atklāju lugā ieslēptu dramatisku, pat traģisku stīgu – lugas centrā esošās Antonijas alkas pēc īstas un patiesas mīlestības," par savu jaundarbu saka komponists Juris Karlsons.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, diriģents – Jānis Liepiņš, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, video mākslinieks – Artis Dzērve, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis.

Titullomu jaunajā iestudējumā, kas ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums, interpretēs Elza Leimane vai Viktorija Jansone, Aleksis – Arturs Sokolovs vai Viktors Seiko, Dūdars – Antons Freimans vai Raimonds Martinovs, Elīna -–Alise Prudāne vai Elīna Agajeva, Kārlēns – Germans Ševčenko vai Gonzalo Preciado Azanza, Ieviņa – Jūlija Brauere vai Paulīna Druka, Rūdis – Kārlis Cīrulis vai Kristaps Jaunžeikars, Ābrams – Andris Pudāns vai Ringolds Žigis, Joske – Avetiks Karapetjans vai Aleksandrs Osadčijs, Zāra – Ieva Rācene vai Jolanta Lubēja, Pindacīša – Laine Paiķe vai Viktorija Jansone, Bebene – Annija Kopštāle vai Ieva Rācene, Tomuļmāte – Vanda Visnape-Trocjuka vai Anna Russke.

"Lugas "Skroderdienas Silmačos" sižets ar tās sulīgajiem, kontrastējošajiem tēliem un raksturiem ļoti labi padodas baleta horeogrāfijai, un man ir liels prieks, ka šai idejai atsaucās komponists Juris Karlsons, jo viņa mūzika arī ir tēlaina, bagāta un brīnišķīgi piemērota baletam. Ir ārkārtīgi interesanti iestudēt baletu no baltas lapas: izvēlēties katram dejotājam atbilstošāko lomu un katram tēlam savu dejas valodu. "Antonija #Silmači" būs atbilstoši visiem baleta kanoniem veidots uzvedums, kura horeogrāfiskajā valodā ievīta arī kāda laikmetīgāka stīga," par baleta jauniestudējumu stāsta horeogrāfs Aivars Leimanis.

Iestudējuma tiešraidi varēs skatīties arī LMT viedtelevīzijā, kā arī internetā un lietotnē LMT Straume.

"Sarunas pirms pirmizrādes" par baletu "Antonija #Silmači" notiks 9. aprīlī pulksten 18.30 LNO Jaunajā zālē.

Biļetes uz baletu "Antonija #Silmači" var iegādāties LNO un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

Tags

Aivars Leimanis Elza Leimane Juris Karlsons Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets Skroderdienas Silmačos
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form