Pirmizrādi piedzīvos krāšņi austrumniecisks iestudējums 'Šeherizāde un viņas stāsti'
Foto: Andris Tone

Latvijas Nacionālais balets 8. aprīlī aicina uz krāšņā iestudējuma "Šeherezāde un viņas stāsti" pasaules pirmizrādi Leo Mujica horeogrāfijā, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauniestudējumā skanēs Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika Latvijas Nacionālās operas muzikālā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa interpretācijā, uzveduma radošajā komandā strādā arī diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfe Dinka Jeričeviča un kostīmu māksliniece Manuela Paladina Šabanoviča.

Šeherzādes lomu atveidos Ieva Rācene vai Alise Prudāne, Šahrijāra lomā būs Raimonds Martinovs vai Ringolds Žigis. Lomās: Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Elza Leimane-Martinova, Jolanta Lubēja, Laine Paiķe, Andris Pudāns, Arturs Sokolovs, Sergejs Neikšins, Viktors Seiko, Zigmārs Kirilko un citi.

Pirmizrādi piedzīvos krāšņi austrumniecisks iestudējums 'Šeherizāde un viņas stāsti'
Foto: Andris Tone

Baleta pamatā ir stāsts par sultānu Šahrijāru pievīlusi neuzticīgā sieva, tāpēc ik nakti viņš apprec nevainīgu jaunavu un ik rītu liek to nogalināt. Tā turpinās, līdz viņš sastop sava vezīra vecāko meitu Šeherezādi, kurai ar pasakām un mītiem izdodas iekarot valdnieka nocietināto sirdi...

"Jauniestudējumā vēlos uzsvērt stāstošā baleta būtību, kurā galvenais ir tēli un to attiecības. Lai to realizētu, katram personāžam esmu piešķīris vienu īpašību, tās apvienojas veselumā, kā figūras, kas parādās no smiltīm un kuru ceļojums ved līdz pat Zīda ceļam. Šis balets nav tikai par stāstiem, kurus, kā visiem zināms, radīja Šeherezāde. Mani interesē viņas likteņa neizpaustais stāsts. Un tā ietvaros gribu pētīt sievietes stāvokli sabiedrībā Tuvajos Austrumos, atklāt viņas sirdi, prātu, vēlmes un ilgas," par topošo iestudējumu saka horeogrāfs Leo Mujics, kurš veidojis iestudējumus teātros Vācijā, Austrijā, ASV, Horvātijā, Slovēnijā, Slovākijā, Ungārijā un citur.

Pirmizrādi piedzīvos krāšņi austrumniecisks iestudējums 'Šeherizāde un viņas stāsti'
Foto: Andris Tone

Ar Latvijas Nacionālo baletu horeogrāfs iepriekš sadarbojies 2014. gadā, kopā ar Valentīnu Turku radot Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta" iestudējumu.

Balets "Šeherezāde un viņas stāsti" šosezon skatāms arī 9. un 27. aprīlī, kā arī 29. maijā. "Sarunas pirms pirmizrādes" par baleta "Šeherezāde un viņas stāsti" jauniestudējumu notiks 4. aprīlī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Biļetes uz LNOB izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Balets diriģents Mārtiņš Ozoliņš Ieva Rācene Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form