Pirmizrādi piedzīvos pētnieciskā izrāde ‘Endij Vorhol, tas tu?’
Foto: Rūdolfs Baltiņš

Marta beigās un aprīļa sākumā Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notiks izrāde – performance "Endij Vorhol, tas Tu?", kuras izpētes centrā ir viens no 20. gadsimta otrās puses nozīmīgākajiem, tai pašā laikā pretrunīgākajiem māksliniekiem – Endija Vorhola tēls un māksla, laikmetīgā un modernā, vēsta tās veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādi veido režisore Kristīne Vītola sadarbībā ar aktieriem Andi Strodu, Ivetu Poli, Janu Čivželi un scenogrāfu Rūdolfu Baltiņu.

"Ja kāds grib uzzināt visu par Endiju Vorholu, vienkārši jāpaskatās uz audeklu virsmām, manām filmām un mani, un tur es esmu. Tur aiz tā visa nekā nav," savulaik teica pats Vorhols.

Viņš jau savā dzīves laikā bija kļuvis par mitoloģisku tēlu. Pēc amerikāņu rakstnieka Trūmena Kapotes vārdiem – viņš ir kā Sfinksa, tikai bez noslēpuma. Tomēr Endija Sfinksas mīklas vienkāršība un virspusē esoša atminējuma vispārējā pieejamība mulsina intuitīvā zemapziņas līmenī. Piedāvātais "nekas" neliek mieru un rada kādu nenoformulējamu, intuitīvu sajūtu par populāri uztvertā tukšuma neizskaidrojamo, bet jaušamo brīnumaino dimensiju.

Izrādes radošā komanda mēģinās atminēt mākslinieka un mākslas darba radīšanas mīklu, lai uzzinātu, kas ir māksla, kur rodas mākslinieciskā doma un kur tā spēj mūs vest.

Izrādei mūziku rakstījis Matīss Runtulis, par gaismām atbild Jānis Sniķers, bet izrādes producente ir Zane Estere Gruntmane

Izrādes notiks 31. martā, kā arī 1., 2., 3. aprīlī plkst. 19 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 Ūdens ielā 6.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Tags

Jana Čivžele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form