Režijā debitēs Jaunā Rīgas teātra aktrise Kristīne Krūze
Foto: Publicitātes attēls

Šā gada 4. novembrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Lakstīgalu māja", kas veidota pēc angļu kriminālromānu, stāstu un lugu rakstnieces Agatas Kristi īsā stāsta ar šādu pašu nosaukumu. "Lakstīgalu māja" ir pirmais aktrises Kristīnes Krūzes režijas darbs teātrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Agatas Kristi stāsta galvenā varone ir Aleksa, kura ir tikko apprecējusies. Jaunlaulātie ir ievākušies pasakainā mājā. Un sievietes dzīve šķiet beidzot nokārtojusies un pilnīgi laimīga. Viņas vīrs ir īsts sapņu vīrietis – izskatīgs, bagāts, rūpīgs, uzmanīgs. Jebkura sieviete gribētu būt Aleksas vietā. Taču daži negaidīti notikumi sašūpo sievietes idillisko dzīvi un viņa pēkšņi vīru ierauga pilnīgi citā gaismā. Stāstu izspēlē aktrise Sandra Kļaviņa.

Iestudējums uzdod jautājumus, vai mēs varam līdz galam uzticēties un pazīt cilvēku sev līdzās? Vēl vairāk – vai mēs patiesībā pazīstam paši sevi? Otrs cilvēks vienmēr paliks kā līdz galam neatklāts kontinents. Dažkārt šīs apslēptās teritorijas var izrādīties bīstamas, pat nāvējošas.

"Agata Kristi mani noķēra savās lamatās pavisam negaidīti. Lasīju viņas stāstu ar domu – būs interesants un izklaidējošs gabals. Nekādas lielas cerības neloloju. Un pavisam nemanāmi šī viltīgā tamborētāja ievilka mani savos tīklos tik pamatīgi, ka nekas cits neatlika – bija jātaisa izrāde," atklāj iestudējuma režisore Kristīne Krūze. "Laikam visfascinējošākais šajā stāstā ir tas, ka kūlenis, kādu tas pašās beigās apmet, atļauj katram pašam izdomāt un pieņemt sev vēlamo. Nekas nav akmenī iecirsts – brīva vieta interpretācijai un fantāzijai. Man bija neizsakāmi baudpilni strādāt ar Sandru Kļaviņu un kopā radīt Agatas Kristi varoni Aleksu Kingu."

"Šī ir mana pirmā pieredze spēlēt monoizrādē. Pēc mēģinājuma man ir ļoti dīvaina sajūta, jo liekas, ka kopā ar mani uz skatuves ir bijuši vairāki aktieri, kuriem kopā ar mani būtu jāpaklanās skatītājiem," stāsta aktrise Sandra Kļaviņa.

Agatas Kristi stāsta tulkojuma un dramatizējuma autore ir Kristīne Krūze. Izrādes scenogrāfiju veidojušas Austra Hauks un Kristīne Krūze, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers.

Biļetes iespējams iegādāties JRT kasē Lāčplēša ielā 25, Rīgā, un internetā.

Tags

Jana Čivžele Kristīne Krūze Sandra Kļaviņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form