Rīgā ar četriem iestudējumiem viesosies Liepājas teātris
Foto: Publicitātes foto

No 9. līdz 11. augustam Liepājas teātris ar četriem iestudējumiem viesosies Rīgā – Dailes teātrī, portālu "Delfi" informē Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdienas, 9. augusta vakarā tiks rādīta režisora Ģirta Šoļa veidotā izrāde "Biļete uz Tranaju", kas tapusi par pamatu ņemot Roberta Šeklija darbu. Iestudējums pārstāv žanru, kas ne pārāk bieži tiek uzvests uz skatuves – zinātnisko fantastiku, turklāt režisors to iestudējis kā muzikālu darbu – savā veidā kā eklektisku koķetēriju starp dažāda teātra mākslas žanriem.

Marvins Gudmens (Kaspars Kārkliņš), vīlies gan valsts pārvaldē, gan cilvēkos, nolemj pamest zemi un doties uz visuma nostūrī esošo Tranaju – miermīlīgu, ziedošu, laimīgu pārpilnības zemi, kurā cilvēkiem izdevies īstenot utopiju. Neticamā kārtā tieši tur viņš arī nokļūst, un piedzīvojumi var sākties.

Sestdien, 10. augustā, skatuvi pārņems sieviešu enerģija, jo tiks rādīts Federiko Garsijas Lorkas lugas "Bernardas Albas nams" iestudējums, kuram režisors Viesturs Meikšāns devis žanrisko apzīmējumu alkas un spēles. Pēc vīra nāves Bernardas Albas (Inese Kučinska – 2018./2019. gada "Spēlmaņu nakts" nominācija "Gada aktrise") namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties – tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām.

"Liepājas teātra sastapšanās ar Lorkas dramaturģiju Viestura Meikšāna iestudējumā "Bernardas Albas nams" dāvā publikai negaidītu iespēju piekļūt šodien reti sastopamām izjūtām. Ja izrādes laikā ļaujam sevi pilnībā iegremdēt uz skatuves valdošajā atmosfērā, tad varam izbaudīt kaut ko līdzīgu sajūtai, kas rodas, ja telpai cauri izgājis lodveida zibens. No ārpuses melna bumba, iekšā ugunīgi nokaitēta magma, un katrs pieskāriens tai var beigties letāli," par izrādi rakstījis teātra kritiķis un Spēlmaņu nakts eksperts Normunds Akots.

Savukārt svētdien, 11. augustā, būs iespējams noskatīties divus iestudējumus – mazajā zālē pa dienu un vakarā tiks rādīta Bernarda Sleida melodrāma "Nākamgad tai pašā laikā" Sergeja Ščipicina režijā – stāsts par Džordžu (Kaspars Kārkliņš un Sandis Pēcis) un Dorisu (Agnese Jēkabsone un Everita Pjata-Gertnere), kuri, ieraugot viens otru, nespēj pretoties iekārei, par spīti tam, ka abi ir precējušies ar citiem. Šī viena vakara sakars pāraug tikšanās reizēs 24 gadu garumā, kad abi, kā norunāts, tiekas reizi gadā – vienā un tajā pašā datumā, vienā un tajā pašā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt lielajā zālē tiks rādīta Dž.Dž.Džilindžera iestudētā komēdija "Paldies tev, draudziņ!". Galvenā loma iestudējumā atvēlēta aktierim Egonam Dombrovskim, kurš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera tēlā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Tad kas ir sieviete uz dīvāniņa? Un kā izkļūt no šīs situācijas, nezaudējot reputāciju Rega acīs?

Biļetes uz visiem iestudējumiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Dailes teātris Dž.Dž.Džilindžers Inese Kučinska Liepājas teātris Viesturs Meikšāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form