Rīgā notiks IV Starptautiskais Baltijas baleta konkurss
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Jūnijā jau ceturto reizi Rīgā norisināsies Starptautiskais Baltijas balets konkurss, kurā piedalīsies 80 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trijās vecuma grupās no 12 līdz 26 gadu vecumam no Dienvidāfrikas, Moldovas, Maķedonijas, Dienvidkorejas, ASV, Ukrainas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Armēnijas, Polijas, Vācijas, Latvijas un citurienes, portālu "Delfi" informē konkursa rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

19. un 20. jūnijā Dailes teātrī notiks konkursa kārtas, savukārt 22. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā notiks IV Starptautiskā Baltijas baleta konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonija un Galā koncerts.

"Starptautiska baleta konkursa rīkošana ir liels izaicinājums. Esmu priecīga, ka konkurss ar katru reizi kļūst arvien populārāks un tajā piedalās dejotāji ne tikai no Baltijas un citām tuvākajām valstīm, bet ir pārstāvētas arī daudzas pasaules valstis. Aicinu visus baleta cienītājus apmeklēt konkursa kārtas Dailes teātrī, lai izjustu to azartu un dejas prieku, ar kādu katrs dalībnieks rāda labāko, ko spēj. Un, protams, Galā koncerts Latvijas Nacionālajā operā būs īsti svētki katram dejas mākslas interesentam," stāsta konkursa direktore Regīna Kaupuža.

Konkursa Galā koncertā 22. jūnijā piedalīsies 13. Maskavas starptautiskā baleta konkursa pirmās vietas ieguvējs Adamžans Bahtijars, trešās vietas ieguvējs Kārlis Cīrulis, IBBC 2016 otrās vietas ieguvēja Jūlija Brauere, Permas starptautiskā konkursa pirmās vietas ieguvējs Ņikita Ksenofontovs un citi, kā arī konkursa uzvarētāji.

Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija. Žūrijas priekšēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Žūrijā darboties aicināti starptautiska mēroga eksperti –Berlīnes Valsts baletskolas mākslinieciskais vadītājs Mareks Rožickis (Vācija), Varšavas baletskolas mākslinieciskā vadītāja Jolanta Ribarska (Polija), Splitas Teātra akadēmijas asociētā profesore Almira Osmanoviča (Horvātija), Parīzes Nacionālas mūzikas un dejas konservatorijas profesors Sirils Atanasovs (Francija), Starptautiskā Baleta konkursa Ņujorkā prezidente Valentīna Kozlova (ASV), Starptautiskā Interlohenas mākslas centra Dejas departamenta direktors Džozefs Morisejs (ASV), Atklātā Labdarības baleta fonda "Open World" vadītāja Jekaterina Ščelkanova (Kanāda), Maskavas Lielā teātra baleta repetitors Viktors Barkins (Krievija).

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Berlīnes Valsts baletskolā, Rīgas horeogrāfijas vidusskolā un klasiskā baleta intensīvajos vasaras kursos Rīgas horeogrāfijas vidusskolā.

Paralēli konkursa programmai tiks rīkotas meistarklases, ko vadīs Romas Dejas akadēmijas profesore Klarisa Muči.

Biļetes uz konkursa kārtām Dailes teātrī var iegādāties šeit, savukārt biļetes uz Galā koncertu Latvijas Nacionālajā operā – šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form