Rīgas cirka telpās turpmāk darbosies jauno teātra mākslinieku trupa 'Kvadrifrons'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas cirka telpās, ka nākotnē pārtaps par daudzfunkcionālu mākslas centru, no šī gada oktobra skatītājiem piedāvās mākslas norišu programmu, kuru radījusi jauno teātra mākslinieku trupa "Kvadrifons", portālu "Delfi" informē Rīgas cirka pārstāve Ieva Miltiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skatītājiem tiks piedāvātas trīs izrādes – "Pavasaris", "Izrāde – ekskursija cirkā" un "Himna".

Trupa pamatā piedāvā izrādes laikmetīgā estētikā ar starpdisciplināru un performatīvu pieeju, kas kopējā mākslinieciskajā programmā Rīgas cirkā ļauj iekļaut arī teātra, mūzikas, vizuālās mākslas un kino elementus. Viņu veikumu plašākai publikai būs iespējams vērot pašu pasludinātajā pirmizrāžu mēnesī – jau no šī gada 11.oktobra, kad bijušajā ziloņu stallī notiks Līgas Spundes multimediālās izstādes "Interlūdija" atklāšana.

Nākamajā dienā, 12. oktobrī, pirmo reizi publikai tiks izrādīta arī jauno mākslinieku un Rīgas cirka kopā producētā "Izrāde - ekskursija cirkā". Tas būs multimediāls piedzīvojums, kas neparastā un aizraujošā veidā, ar mūsdienīgu tehnoloģiju atbalstu, vēstīs par dažādu laikmetu cilvēkiem un notikumiem, kas saistās ar cirka ēkas 130 gadus ilgo vēsturi. Tāpat tiek gatavotas un pirmo reizi Rīgas cirka telpās tiks izrādītas arī mūzikas teātra izrāde "Pavasaris", kas jau izrādīta Valmieras vasaras teātra festivālā, un kareivīga melodrāma "Himna". Pirmizrādes pavadīs arī virkne citu norišu, verot Rīgas cirka durvis arvien plašākai kultūras programmai.

Kā uzsver Miltiņa, Rīgas cirka pārmaiņu procesā sadarbība ar jauno teātra mākslinieku trupu "Kvadrifrons" ir zīmīgs atspoguļojums nākotnes attīstības perspektīvām. Jaunie mākslinieki, piedāvājot daudzveidīgu mākslas norišu programmu cirka telpās, ļauj izmantot ēkas potenciālu jau pirms rekonstrukcijas darbiem, kā arī, apdzīvojot telpas, veido sabiedrības izpratni par Rīgas cirka jauno veidolu kopumā.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet no šī gada septembra savās telpās aicina arī virkni Latvijas kultūrvidē nozīmīgu notikumu. Savukārt, "Kvadrifrons" ir nevalstiska, nekomerciāla un institucionāli neatkarīga teātra trupa, ko 2017. gada septembrī dibinājuši jaunie profesionāļi Reinis Boters, Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Ance Strazda un Evarts Melnalksnis.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un internetā, kā arī Rīgas cirka mājaslapā.

Tags

Reinis Boters Kvadrifrons Rīgas cirks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form