Rīgas krievu teātra izrāde 'Huligānes grēksūdze' būs skatāma jaunā formātā
Foto: Inese Kalniņa

No 4. līdz 6. septembrim Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī jaunā formātā būs skatāma aktrises Tatjanas Lukašenkovas monoizrāde "Huligānes grēksūdze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē teātra pārstāvji, uz lielās skatuves kopā ar aktrisi, mūziķiem un dekorācijām atradīsies arī skatītāji. Kā uzsver izrādes veidotāji, šis paņēmiens ļauj skatītājiem maksimāli iesaistīties notiekošajā uz skatuves un citā gaismā atklāt daudzas tēmas un saturu. Izrāde "Huligānes grēksūdze" teātra repertuārā ir kopš 2018. gada.

Iestudējuma pamatā ir populārās Krievijas mūsdienu dzejnieces Solas Monovas dzeja, ko aktrise ir pārveidojusi atklātos, ironiskos un skumjos stāstos. Tie vēsta par to, kas slēpjas modernās sievietes dvēselē, skapī un somiņā. Pati Sola Monova pēc izrādes noskatīšanās atzina, ka "Huligānes grēksūdze" ir labākais viņas dzejas iestudējums.

"Formāts izrādījās ļoti veiksmīgs, izrāde ieguva jaunu skatuvisko formu, uzmirdzēja jaunas šķautnes. Interesanti būs arī tiem, kas iestudējumu jau ir skatījuši uz mazās skatuves. Tādā rakursā Čehova teātra skatītāji lielo zāli vēl nebūs redzējuši – avanscēna, daudz jaunu scenogrāfijas nianšu – gaismas, dekorācijas, skaņa. Es ļoti priecāšos dalīt ar Latvijas skatītājiem prieku un iedvesmu, ko izjūtu ik reizi, spēlējot "Huligānes grēksūdzi". Vairākkārt esmu teikusi, ka ļoti mīlu šo projektu," saka Tatjana Lukašenkova.

Izrādi "Huligānes grēksūdze" izdomāja un izveidoja pati Tatjana Lukašenkova sadarbībā ar režisoru Juriju Djakonovu. Iestudējuma māksliniece un scenogrāfe ir Pamela Butāne, bet visu muzikālo skaņdarbu autors, aranžētājs un izpildītājs – pianists Vladimirs Tuzovs. Kopā ar kontrabasistu Ņikitu Osipovu viņi virtuozi spēlē pavadījumu visai darbībai.

Tags

Rīgas Krievu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form