Rīgas Krievu teātrī labiekārtota īpaša telpa 'kvartirņiku' izrādīšanai
Foto: LETA

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris apmeklētājiem piedāvās tā dēvētos "kvartirņikus" jeb dvēseliskus koncertus dzīvoklī pie mākslinieka, tādēļ teātrī ierīkota jauna telpa 30 viesiem, sacīja Rīgas Krievu teātra vadītāja Dana Bjorka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā telpa veidota ar mērķi reproducēt sajūtas, kas rodas tā sauktajos "kvartirņikos" jeb koncertos mākslinieka dzīvoklī. Istaba ierīkota teātra pirmā stāva telpā, kas iepriekš tika izmantota noliktavas vajadzībām. Tās iekārtošanai izmantotas iepriekšējās izrādēs redzētas ozolkoka mēbeles, kā arī tās interjerā iekļauti vairāki vēsturiski stila elementi. Lai radītāju mājīguma sajūtu, muzikālo izrāžu apmeklētāji pirms katra uzveduma tiks sagaidīti ar tēju un cepumiem.

Labiekārtotajā telpā paredzēta vieta 30 apmeklētājiem. Domājot par komfortu un drošības apsvērumiem, lielāks skaits biļešu uz pasākumiem šajā telpā netiks tirgots.

"Tu vari atnākt uz teātri un justies kā brīvs cilvēks, nebaidoties izrādīt savas emocijas. Tas ir tāpat kā satikties ar draugiem, paņemt ģitāru, un spēlēt dziesmas. Mēs esam krievu teātris, un mums ir jātiecas uz dvēseliskuma parādīšanu. Viesiem, kas pie mums atnāk, jāsajūtas kā istabā kopā ar aktieriem un citiem viesiem," jaunās telpas koncepciju aprakstīja Bjorka.

Rīgas Krievu teātrī labiekārtota īpaša telpa 'kvartirņiku' izrādīšanai
Foto: LETA

Pirmais muzikālais uzvedums ar nosaukumu "Lūk, istaba šī..." jaunajā telpā tiks uzvests 16. decembrī pulksten 17.00. Tajā piedalīsies Dana Bjorka, Nikolajs Gruničevs (ģitāra), Ņikita Osipovs (kontrabāss) un Anna Marija Ivana (akordeons). Pasākums būs veltīts dzejnieka un dziesminieka Bulata Okudžavas (1927-1997) daiļradei.

Decembrī un janvārī notiks kopskaitā pieci uzvedumi "Lūk, istaba šī...", un katrā no tiem apmeklētāji varēs izvēlēties, kādi Okudžavas dzejoļi un dziesmas skanēs vakara programmā.

Biļetes var iegādāties teātra kasē un "Biļesu servisa" tīklā.

Tags

Dana Bjorka Rīgas Krievu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form