Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums 'Maģijas atslēgas'
Foto: DELFI

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) Lielajā zālē 24. februārī pirmizrādi piedzīvos Latvijas valsts simtgadei veltīta izrāde "Maģijas atslēgas" par pasaulslaveno aktieri, režisoru un pedagogu Mihailu Čehovu, kura vārdā nosaukts teātris, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde "Maģijas atslēgas" ir nozīmīga kā kultūras ziņā, tā konceptuāli un arī simboliski. Izrādē stāstīts par fenomenāli apdāvināto cilvēku – ģeniālu aktieri, režisoru un teātra pedagogu, kura vārdu Rīgas Krievu teātris lepni nes jau 11 gadus. RKT velta šo iestudējumu Latvijas valsts simtgadei, jo Mihaila Čehova ieguldījums Latvijas teātra mākslas attīstībā ir neatsverams. Pirmizrādes laiks nav nejaušs, tādēļ, ka 1932. gada februārī pēc Krievu drāmas teātra un Nacionālā teātra aicinājuma Mihails Čehovs ieradās Rīgā, lai strādātu kā režisors, pedagogs un aktieris.

Reiz Mihails Čehovs teicis: "Es gribu nodot aktieriem teātra maģijas atslēdziņu". Iedvesmojoties no šiem vārdiem, pazīstamais krievu dramaturgs Mihails Durņenkovs lugai, ko uzrakstījis pēc RKT lūguma, devis nosaukumu "Maģijas atslēgas". Tās pamatā ir vēsturiskas liecības, dokumentāli materiāli, tai skaitā materiāli no Latvijas arhīviem un muzejiem. Režisore Marina Brusņikina uzsver, ka skatītājus sagaida nevis Mihaila Čehova biogrāfijas izklāsts, bet dzīves pilns, emocionāls, iedvesmojošs stāsts, ko uz skatuves izdzīvos septiņi RKT teātra aktieri, atceroties, citējot, diskutējot, iemiesojot...

Režisore – Marina Brusņikina (Krievija), scenogrāfs – Nikolajs Simonovs (Krievija), kostīmu māksliniece – Jūlija Vetrova (Krievija), dramaturgs - Mihails Durņenkovs (Krievija), komponists – Arturs Maskats, horeogrāfe – Olga Žitluhina un gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.

Izrādē piedalās aktieri: Jevgeņijs Korņevs. Ivans Kločko, Aleksejs Korgins, Maksims Busels, Aleksandrs Maļikovs, Jekaterīna Frolova vai Olga Ņikuļina, Jana Herbsta vai Nataļja Smirnova.

Tags

Rīgas Krievu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form