Rīgas Skolēnu pils teātris 'Zīļuks' svinēs 50. jubileju
Foto: Publicitātes attēli

Otrdien, 17. aprīlī ar Dž. Rodari darba "Sīpoliņa piedzīvojumi" iestudējumu savu 50 gadu jubileju svinēs populārais Rīgas Skolēnu pils teātris "Zīļuks". Jubilejai veltītā izrāde būs skatāma Rīgas Skolēnu pilī (K. Barona ielā 99), tās sākums plkst. 18.00, portālu "Delfi" informē skolēnu pils pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skolēnu teātra "Zīļuks" pirmsākumi meklējami Rīgas pilī, kur 1962. gadā profesores Veras Baļunas vadībā tika dibināts Pionieru teātris. Ar bērniem sāka strādāt toreizējie Konservatorijas Režijas fakultātes studenti Lūcija Ņefedova, Astrīda Savisko, Benita Folkmane, Jānis Streičs u.c. Vēlāk teātri vadīja Astrīda Savisko, Māra Priede, tagad - Laura Paegle.

Teātrī "Zīļuks" savulaik darbojušies tādas sabiedrībā zināmas personības kā Edmunds Freibergs, Valdis Lūriņš, Aivars Krancmanis, Raimonds Auškāps, Pēteris Šogolovs, Arvīds Babris, Jānis Rušenieks, Edgars Kots, Žaklīna Cinovska, Daira Āboliņa, Kārina Pētersone, Helēna Demakova, Ģirts Ēcis, Ainārs Ančevskis, Ansis Bogustovs, Dīvs Reiznieks, Rita Paula u.c.

1980. gadā Rīgas Skolēnu pils teātrim piešķirts Tautas teātra Goda nosaukumu. Šobrīd teātra kolektīva pamatsastāvā un studijā darbojas aptuveni 180 audzēkņu vecumā no četriem līdz 18 gadiem. Bērni un jaunieši apgūst aktiera meistarību, runas, kustības, dejas, dziedāšanas prasmes un grima pamatprincipus. Teātra repertuārā vienlaikus ir četri līdz pieci iestudējumi, galvenokārt pasaku lugas, latviešu un pasaules bērnu literatūras klasikas uzvedumi.

Kopš pagājušā gadsimta 70. gadu beigām pastāv teātra studija, ko pašlaik vada ilggadējas teātra audzēknes Zane un Līga Goiževskas. Savukārt dziedāt prasmi šobrīd māca Agita Meri, skatuves kustību un laikmetīgo deju pasniedz Liene Stepena un Kristīne Vismane, bet grima pamatprincipus ierāda Agne Mennika, kas kopā ar Ievu Lapiņu un Vinetu Ozoliņu rūpējas arī par izrāžu un tēlotāju skatuvisko ietērpu. Pantomīmas grupu vada Ina Bērziņa, bet pašus mazākos – pirmsskolniekus skolo Gundega Kuciņa.

"Teātris "Zīļuks" ir atvērts jaunām, radošām idejām. Lai paplašinātu bērnu un jauniešu radošās aktivitātes un iespējas, ir attīstīts jauns virziens teātra jomā – ielu teātru aktivitātes, - tās dod plašas iespējas skolu jauniešiem arī vasarā piedalīties dažādos pasākumos," saka teātra vadītāja Laura Paegle.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ainārs Ančevskis Edgars Kots Edmunds Freibergs Helēna Demakova Jānis Streičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form