Ruckas mākslas rezidenču centrā būs izrāde-instalācija 'carry on'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 27. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina uz izrādi-instalāciju "carry on" Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs Piebalgas ielā 19, kuras laikā skatītāji dosies izpētīt senatnīgo Ruckas muižas ēku. Šajā ceļojumā viņus pavadīs objekti, skaņas un starptautiska mākslinieku grupa, portālu "Delfi" informēja LJTI vadītāja Gundega Laiviņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darba autori ir norvēģu mākslinieks Haine Avdāls un japāniete Jukiko Šinozaki. Viņi veido asprātīgas un maģiskas izrādes, kas atraisa iztēli, apvieno kustību, audiovizuālus elementus un iesaista telpas arhitektūru. "carry on" ir darbs, ko viņi ir iestudējuši modernās mākslas muzejā Lēvenē un kultūras centrā Tokijā un tagad kopīgā nedēļu ilgā rezidencē ar latviešu horeogrāfi Elīnu Lutci tas tiks īpaši pārradīts Ruckas rezidenču centram.

Izrādē piedalās Haine Avdāls, Agate Bankava, Taisija Frolova, Juika Hašimoto, Elīna Lutce, Alise Putniņa, Krišjānis Sants un Jukiko Šinozaki. Ieeja bez maksas.

Horeogrāfi un dejotāji Haine Avdāls un Jukiko Šinozaki ir mākslinieku duets, kas sevi nosaukuši par "fieldworks", un ikdienā dzīvo un strādā Briselē. Haine Avdāls ir studējis deju, horeogrāfiju un video Oslo Mākslas akadēmijā un P.A.R.T.S. skolā Briselē. Jukiko Šinozaki apguva klasisko deju Tokijā un psiholoģiju un laikmetīgo deju Ņujorkā.

Abi satikās radikālās amerikāņu horeogrāfes Megas Stjuartes kompānijā "Damaged Goods", kura tolaik strauji iemantoja pasaules slavu. Kopš 2000. gada Haine Avdāls un Jukiko Šinozaki strādā kopā un ir radījuši vairāk nekā 15 darbus. Viņi veido izrādes, instalācijas, video darbus un performatīvas akcijas uz skatuves un neparastās vietās – viesnīcā, lielveikalā, birojā, diskrēti un nemanāmi iefiltrējoties ikdienas realitātē.

"fieldworks" darbiem raksturīga asprātīga bezvārdu komunikācija, kas ieved skatītāju neparastā un poētiskā pasaulē. 2011. un 2015. gadā mākslinieki viesojās Starptautiskajā jaunā teātra festivālā "Homo Novus".

Elīna Lutce ir latviešu horeogrāfe, kas pēc studijām Latvijas Kultūras akadēmijā ir vairākkārt strādājusi kopā ar režisoru Elmāru Seņkovu, bet kopā ar Viesturu Kairišu pie iestudējumiem "Vīlas. Džanni Skiki" Latvijas Nacionālajā operā un "Uguns un nakts" Latvijas Nacionālajā teātrī.

Mākslinieku rezidence un izrāde Ruckā ir daļa no projekta "Reģioni.Kultūra.Daba", kas tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta un LR Kultūras ministrijas atbalstu.

Tags

Cēsis Latvijas Jaunā teātra institūts Ruckas muiža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form