'Spēlmaņu naktij' nominētā izrāde 'Irānas konference' atkal pieejama digitālajā vidē
Foto: Publicitātes foto

Ņemot vērā lielo skatītāju pieprasījumu, režisora Elmāra Seņkova veidotā izrāde "Irānas konference", kas savu virtuālo pirmizrādi piedzīvoja pavasarī, tagad ir pieejama skatītājiem digitālajā platformā www.ticketshop.lv.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādē piedalās tādi atzīti skatuves mākslinieki kā Lolita Cauka, Jekaterina Frolova, Inese Kučinska, Juris Bartkevičs, Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops, Artūrs Skrastiņš, Andis Strods, kā arī jaunie aktieri - Matīss Budovskis, Una Eglīte, un Agris Krapivņickis. Laikā, kad kultūras pasākumus klātienē baudīt nav iespējams, izrādes veidotāji vēlas piedāvāt skatītājiem šo īpaši digitālai videi radīto izrādi.

Iestudējuma pamatā ir Ivana Viripajeva luga "Irānas konference". Ivans Viripajevs ir viens no izcilākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, kura darbi Latvijā iestudēti vairākkārt. 2017.'gadā sarakstītā Ivana Viripajeva luga vēsta par kādu it kā šķietami zinātnisku konferenci Dānijā, kurā piedalās Rietumu kultūras gaišākie prāti, inteliģence un citi ievērojami sabiedrības cilvēki, lai spriestu par kādas citas – Irānas – valsts un tās nācijas problēmām, cilvēktiesībām un reliģiju. Iestudējums uzdod jautājumus, vai ir iespējams pamatot tādu viedokli, lai tas būtu neapšaubāms? Cik daudz patiesību ir uz šīs pasaules, un kāda ir mūsējā? Izrādē caur Austrumu pasaules problēmu iztirzāšanu skaidrāk ieraugām sevi – liberālās sabiedrības pārstāvjus.

Izrāde izpelnījusies ne vien publikas novērtējumu, bet arī kritiķu atzinību. Kā atzina teātra kritiķe Zane Radzobe, "Seņkova "Irānas konference" ir viens no labākajiem iestudējumiem Latvijas teātrī šosezon. Ne tikai digitālajā vidē, bet vispār." Kritiķe atzīst, ka "visvairāk uzrunā tas, ka izrādes veidotāji ir skaidri apzinājušies, kādā medijā viņi strādā. Citiem vārdiem sakot (..) – medijs arī pats par sevi ir ziņa."

Izrādē apvienojušies ievērojami vairāku paaudžu aktieri no dažādiem Latvijas teātriem, kas spēj demonstrēt izcilus aktierdarbus arī šādā, nepierastā formātā. Režisors Elmārs Seņkovs saka: "Esmu ārkārtīgi pateicīgs šiem brīnišķīgajiem aktieriem, kuri piekrita manam uzaicinājumam piedalīties šajā projektā. Tā bija lieliska iespēja, ko realitātē, pieļauju, nevarētu realizēt, bet šeit mēs satiekamies un sadarbojamies - ar dziļu un atbildīgu pieeju materiālam. Visi projektā iesaistītie mani iedvesmo, kad redzu viņu profesionalitāti un meistarību pat caur ekrānu radīt atmosfēru un klātbūtnes sajūtu." Izrādes tapšanas procesā piedalījās video māksliniece Paulīne Kalniņa, skaņu mākslinieks Mārtiņš Zvirbulis, izrādes producente – Asnate Siliņa.

Izrāde izvirzīta "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Gada notikums digitālajā vidē", kas šogad pirmoreiz parādās balvu nomināciju sarakstā. Laureātu paziņošana notiks 2020. gada 23. novembrī. Izrāde ir izvirzīta arī Latvijas Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" finālam kategorijā "Teātris".

Izrāde pieejama no 20. novembra portālā www.ticketshop.lv.

Tags

Jekaterina Frolova Elmārs Seņkovs Inese Kučinska Lolita Cauka Spēlmaņu nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form