Starptautiskais Operetes festivāls saksies ar jauno talantu koncertu
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 7. augustā, pulksten 12 Ikšķiles luterāņu baznīcā ar koncertu "Vivat!" atklās 4. Starptautisko Operetes festivālu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Elza Hlevicka, festivāla atklāšanas koncertā piedalīsies Latvijas jaunie talanti no Ogres novada - Rūta Martinova (soprāns), Patrīcija Kozlovska (soprāns), Dāvids Loks (tenors), Mariss Lakstīgalas (balss), Henrija Kozlovska (klarnete) un citi.

Ieeja koncertā – bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Festivāls turpināsies ceturtdien, 11. augustā, pulksten 18, kad Ikšķilē, Centra laukumā, 4. Starptautiskā Operetes festivāla ietvaros norisināsies pasākums bērniem "3D muzikālie supervaroņi".

Programma, kas paredzēta bērniem līdz 12 gadu vecumam un, kā sola organizatori, tā interesanta būs arī vecākiem bērniem. Programma tiek pieteikta kā izzinošs muzikālo izrāžu supervaroņu piedzīvojums Operetes un muzikālā teātra pasaulē. Tajā gan ar 360° 3D virtuālās realitātes brillēm varēs nonākt teātra aizkulisēs, gan dažādās – aktiermeistarības, scenogrāfijas, dziesmas, dejas un multimediju, radošajās stacijās, uzzinot, kur dzīvo mūzikas instrumenti, kā virtuāli un vienkārši iekļūt uz skatuves starp citiem varoņiem,

Katrs "supervaronis" varēs virtuāli integrēties Operetes teātra izrādē un uzzināt daudz interesanta par mūsdienu multimediju iespējām teātrī, kā arī uzzināt par dažādiem mūzikas instrumentiem, kuru spēli var apgūt Ogres Mūzikas un mākslas skolā.

Ar bērniem kopā darbosies Operetes teātra solisti Kārlis Rūtentāls (Karlsons), Laura Purena-Kancāne (Pauks), aktieris Matīss Ozols, Rīgas doma kora skolas Mūziklu nodaļas 2022. gada absolvents Adams Vaicis (ģitāra un balss), Rīgas doma kora skolas Mūziklu nodaļas students Markus Rūtentāls (balss un ukulele) u.c. Būs arī pārsteigumi un balvas.

Festivāls norisināsies no 7. līdz 12. augustam, piedāvājot krāšņu programmu, kurā būs pārstāvēti dažādi muzikālā teātra žanri. Šogad īpašie viesi būs Kijivas Nacionālā Akadēmiskā operetes teātra (Ukraina) vadošie solisti. Tā kā Operetes teātris attīsta ilgtermiņa stratēģiju, nozīmīgi ir dot iespējas jaunajiem. Tāpēc katrā festivāla pasākumā piedalīsies arī jaunie mūziķi, mūzikas vidusskolu beidzēji un absolventi. Bez jau augstākminētajiem pasākumiem, koncertā "Ar odziņu" 10. augustā plkst. 8.30 – 19 spēlēs Adams Vaicis (ģitāra) un 12.augustā plkst. 18 – 19 spēlēs un dziedās Dāvids Loks (baritons) un Ernests Vīgners (klavieres)

Biļetes uz festivālu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Ikšķile
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form