Teātra darbinieku savienība lūdz palīdzēt aktierim Rūdolfam Plēpim
Foto: F64

Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) ar sociālo tīklu starpniecību lūdz palīdzēt aktierim Rūdolfam Plēpim, kuram nepieciešama ilga un dārga redzes rehabilitācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau iepriekš vēstīts, ka pazīstamajam aktierim ir veselības problēmas, kā rezultātā strauji pasliktinājusies redze.

"Šobrīd tiek darīts viss iespējamais, veicot dažādas dārgas procedūras redzes rehabilitācijai un tās plānots veikt ilgstoši, nezaudējot cerību redzi atjaunot," savā "Facebook" kontā vēsta LTDS.

Teātrī Rūdolfs Plēpis spēlēja daudzas un stilistiski dažādas lomas. Viņš izcili atveidoja lomas sava pedagoga Ādolfa Šapiro izrādēs: viņs bijis Lielais Līkais Henrika Ibsena lugas "Pērs Gints" uzvedumā (1979), Bulanovs Aleksandra Ostrovska "Mežs" inscenējumā (1984), vācu virsnieks Gothards Gunāra Priedes "Centrifūga" uzvedumā (1985). Par īstu meistarības pārbaudi kļuva viņa Arhitekts Gunāra Priedes "Sniegotie kalni" iestudējumā (1986), raksta kolēģi no LTDS.

1996. gadā Edmunds Freibergs Latvijas Nacionālajā teātrī iestudēja Andrejs Upīša "Zaļo zemi", kurā Rūdolfa Plēpja atveidotais Glupjais Miķelis ieguva simbolisku nozīmi. Negaidītu smeldzi aktieris ienesa arī barona Bundula tēlojumā (Zeiboltu Jēkabs "Dullais barons Bunduls", 1995, rež. Edmunds Freibergs). Latvijas Nacionālajā teātrī Rūdolfs Plēpis atveidoja arī vienu no būtiskākajām lomām savā aktiera karjerā: Villiju Lomenu Artūra Millera lugas "Komivojažiera nāve" (rež. Mihails Kublinskis, 1998) iestudējumā. Kaut kādā mērā šī loma saskanēja arī ar paša Rūdolfa Plēpja personību, tāpēc tik sarežģīti viņam veidojās tālākā aktieriskā izpausme, raksta kolēģi.

Sava veida likteņstāsts bija saskatāms arī viņa atveidotajā Līrā (Viljams Šekspīrs "Karalis Līrs", rež. Indra Roga, 2006), kurā no spēles realitātes Rūdolfa Plēpja varonis tiek nogrūsts nežēlīgajā dzīves realitātē.

LTDS atgādina, ka Rūdolfa Plēpja talants uzmirdzēja arī Daugavpils teātrī, kurā viņš 2000. gadā īstenoja savu ilgi loloto ieceri – paša veidoto kompozīciju par dzejnieku Jāni Poruku, radot muzikālu izrādi – mistēriju (Valda Zilvera mūzika) "Sapņu spēles jeb Dvēseles kumēdiņi". To novērtēja arī profesionāļi, un Rūdolfs Plēpis saņem "Spēlmaņu nakts" gada aktiera titulu.

"Rūdolfs Plēpis ir neordināra skatuves mākslas personība Latvijas teātrī. Viņa teatrālās izpausmes iezīmē spilgtu laikmeta ainu, kas veido konsekventu un paliekošu zīmi Latvijas profesionālajā teātrī," vēstīts LTDS aicinājumā ziedot.

Palīdzēt Rūdolfam Plēpim un viņa meitai Viktorijai var, veicot mērķziedojumu Rūdolfa Plēpja ārstniecības izdevumiem:

fondā "RAMPA A",
Reģ.Nr. 40008124224
Konta nr. LV65UNLA0050012432365

Tags

Rūdolfs Plēpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form