Top izrāde par Raimonda Paula daiļrades sākumu 'Leģendas dzimšana'
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 8. decembrī, VEF Kultūras pilī, pirmizrādi piedzīvos izrāde "Leģendas dzimšana", kas ir stāsts par Raimonda Paula daiļrades sākumu, kā arī saistību ar norisēm pasaules mūzikā, it īpaši džezā. 17. decembrī izrāde būs skatāma Jelgavas kultūras namā, un pēc tam – arī citviet Latvijā, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde "Leģendas dzimšana" tiek veidota kā muzikāla vīzija, kurā skanēs gan Raimonda Paula agrīnās dziesmas "Nenosūtīta vēstule", "Ziemas vakars", "Lai tik līst", "Zilie lini", "Mežrozīte" u.c.. Skanēs arī pasaules mūzikas pērles "Vaterlo tilts", "Obla di, obla da", "Lelle", "Siboneja", "Činibaba", "Istambula nav Konstantinopeole", "Putnu zemes šūpuļdziesma" un citas dziesmas, kas bija tā laika hiti un tādi ir palikuši arī šodien. Izrāde atklās Raimonda Paula neatdalāmo

Muzikālajā vīzijā atpazīsim populārus latviešu estrādes dziedātājus Aino Bāliņu, Valentīnu Butāni, Edgaru Zveju, Zigfrīdu Račiņu, Ojāru Grīnbergu u.c., kā arī pašu komponistu Raimondu Paulu viņa jaunības laikā. Nav noslēpums, ka Raimonds Pauls ir izcils džeza pianists, un savas skatuves gaitas sācis, muzicējot izklaides vakaros. Viņa unikālo klavieru piesitienu ir veidojis un noteicis džezs. Tajā laikā tas bija nevēlams un neatļauts mūzikas virziens, kas varēja pastāvēt pārsvarā tikai ārpus akadēmiskajām sienām; tas arī noteica bohēmisko vidi, kur šo muzicēšanas veidu varēja baudīt.

Izrāde uzburs muzikālo atmosfēru, kādā aizsākās mūsu Maestro skatuves gaitas un kādas ietekmes noteica viņa muzikālo gaumi. Skatītājiem būs iespēja tikties ar pasaules mūzikas pērlēm no Džordža Geršvina, Glena Millera, Džordža Šīringa, Kloda Fransuā un citu mūziķu repertuāra, kuras savulaik izpildījuši Ella Ficdžeralda, Lūiss Armstrongs, Frenks Sinatra u.c.

Izrādē piedalās atzīti un skatītāju iemīļoti dziedātāji, aktieri un īpaši talantīgi jaunie dziedātāji Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Līga Kupča, Artūrs Biķernieks, Jaroslavs Orlovs, Jēkabs Ludvigs Kalmanis u.c.

Savu muzikālo meistarību demonstrēs izcilais pianists Anatolijs Livča, gan muzikāli, gan vizuāli uzburot Raimonda Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20. gadsimta 50. un 60. gados. Kopā ar viņu muzicēs klarnetists un saksofonists LMA asociētais profesors un Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners, kontrabasa līniju iezīmēs Andris Grunte vai Viktors Veličko, pie sitamajiem instrumentiem – Mareks Logins, atainojot Raimonda Paula muzikālos skatuves partnerus.

Izrādes režisors – Valdis Lūriņš, hoerogrāfs – Jānis Putniņš. Izrādes libreta autore – Elizabete Trumpe.

Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Ieva Sutugova Kristīne Prauliņa Raimonds Pauls Valdis Lūriņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form