Top pirmiestudējums Latvijā - 'Pēterpils pilsētas žīdi'
Foto: Publicitātes foto

Bijušajā Rīgas ebreju geto teritorijā dzejnieces un režisores Ingas Gailes diplomdarba izrāde Borisa un Arkādija Strugacku lugas "Pēterpils pilsētas žīdi" pirmiestudējums Latvijā, portālu "Delfi" informē iestudējuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kā mēs nokļūstam bezgalīgā baiļu telpā? Kas ir tas, kas mums liek tur nonākt, un ko mēs izvēlamies ar šīm bailēm darīt: izturēt, kļūt par upuri vai upuri- varmāku, varbūt ļauties žēlošanai?

Ko mēs darītu, ja saņemtu līdzīgas pavēstes tām, ko 1941.gadā saņēma Rīgas, Kijevas vai citu Eiropas pilsētu iedzīvotāji? Ko mēs darītu, ja mūsu pilsētā tāpat kā nesen Doņeckā tiktu izplatīti paziņojumi reģistrēties visiem ebrejiem?

Mēs ikdienas saņemam šādas un tādas pavēstes, paziņojumus, uzaicinājumus un noraidījumus no dažāda veida varām (Varas?), kas mūs apzīmogo, aplīmē ar etiķetēm un piekar birkas," par izrādi vēsta tās veidotāji.

Izrādes notiks vēsturiskajā Rīgas ebreju geto teritorijā neatkarīgajā teātrī "Skatuve" Maskavas ielā 108/110: 1.jūnijā pirms-izrādes performance ap plkst. 15.30, 2.jūnijā pirmizrāde "Pēterpils pilsētas žīdi" plkst. 19, 3. jūnijā izrāde "Pēterpils pilsētas žīdi" plkst. 19.

Režisore: Inga Gaile, diplomdarba vadītāja: Anna Eižvertiņa, aktieri: Jānis Paukštello, Gunārs Placēns, Marīna Janaus, Dainis Sumišķis, Ance Muižniece, Aminata Diarra, Romāns Bargais, Varis Piņķis.

Māksliniece: Ieva Kauliņa, komponists: Jānis Ozoliņš, projekta vadītāja: Līva Brice, skaņu mākslinieks: Olivers Tarvids, gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko, horeogrāfe: Elīna Lutce.

Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu.

Biļetes izrādes dienā teātrī "Skatuve" - 5 eiro.

Tags

Gunārs Placēns Jānis Paukštello Latvijas Kultūras akadēmija Marīna Janaus Rīgas dome Varis Piņķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form