Tuvojas ikgadējais laikmetīgās dejas festivāls 'Vides Deja'
Foto: Publicitātes attēls

Jau sesto gadu pēc kārtas Ropažu novadā no 4. līdz 10. jūlijam, pulcējot vairākus simtus festivāla apmeklētāju un dejas mākslas mīļotāju no visas pasaules, notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Vides Deja", portālu "Delfi" informēja festivāla rīkotāji.

Festivāls "Vides Deja" ir vieta, kur ar citu pasaules redzējumu un sajūtām ir iespēja izzināt laikmetīgās dejas mākslu, satikties, iedvesmoties un gūt enerģiju no skaistās Ropažu apkārtnes, raksta pasākuma pārstāvji. Festivāla nedēļā vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā notiks vides dejas performanču iestudēšanas darbnīcas, kā arī laikmetīgās dejas, improvizācijas, kontaktimprovizācijas un jogas nodarbības gan skatuves mākslas profesionāļiem, gan jebkuram laikmetīgās dejas interesentam.

"Mums ir patiess gandarījums, ka jau sesto gadu norisināsies starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Vides Deja". Šo gadu laikā esam pārliecinājušies, ka festivāla neierastais formāts ir laba platforma, kur satikties, iedvesmoties un attīstīt radošas ieceres māksliniekiem. Festivāla formāts pārsteidz ikvienu – gan pasākuma viesus, gan nejaušus garāmgājējus, garāmbraucējus un mājas iemītniekus. Šogad festivāla dalībniekus un viesus sagaida jauni pārsteigumi – horeogrāfi no Latvijas, Lietuvas un Dānijas dalīsies dejas pieredzē savās meistarklasēs, bērniem kopā ar vecākiem notiks īpašas jogas nodarbības, un, protams, lieliskās festivāla dejas izrādes, kas ikviena emocijas un ikdienas soli pārvērtīs citā telpā un laika izjūtā," "Vides Dejas" ieceres atklāj festivāla idejas autore un radošā direktore Lilija Lipora.

Tuvojas ikgadējais laikmetīgās dejas festivāls 'Vides Deja'
Foto: Publicitātes attēls

Plānots, ka profesionālu horeogrāfu vadībā festivālā taps astoņas "Vides Dejas" performances, kas apmeklētājiem tiks izrādītas festivāla izskaņā 9. jūlijā brīvā dabā un dažādos Ropažu apkārtnes vides objektos. Performances vadīs horeogrāfi no Latvijas un Lietuvas.

Katru festivāla norises dienu, no 5. līdz 8. jūlijam, plkst. 10:00 notiks meistarklase "Laikmetīgās dejas tehnika", kuru vadīs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents Dmitrijs Gaitjukevičs. Meistarklasē pievērsīs uzmanību tādiem dejas aspektiem kā nepārtraukta kustība, prāta un ķermeņa sagatavošana jeb garastāvoklis, elpa un kustība.

Šogad festivālā "Vides Deja" notiks jogas meistarklase bērniem no trīs līdz desmit gadu vecumam, kuru vadīs bērnu jogas skolotāja Līva Kupča. "Jogas nodarbībās mēs elpojam dziļi un apzināti kā vulkāns, kad no tā izšaujas lava, vai kā bitītes, kas laidelējas no zieda uz ziedu. Mēs kopā sveicinām saulīti izpildot savdabīgu jogas pozu deju un piepildām sevi ar saulītes gaismu, siltumu un spēku," stāsta jogas pasniedzēja. Meistarklase bērniem notiks 7. un 8. jūlijā plkst. 18:00, savukārt 9. jūlijā plkst. 10:00 jogas skolotāja vadīs meistarklasi "Ģimenes joga".

Jau vairāku gadu garumā laikmetīgās dejas māksla Latvijā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem ir vides deja, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai un objektam. Festivālu "Vides Deja" rīko dejas teātra kompānija "Stars' Well" un Ropažu kultūras un izglītības centrs.

Tuvojas ikgadējais laikmetīgās dejas festivāls 'Vides Deja'
Foto: Publicitātes attēls

Festivālā aktīvu un radošu mēģinājumu procesā, sadarbojoties horeogrāfiem, mūziķiem, māksliniekiem un performanču dalībniekiem, tiek radīti jauni dejas mākslas darbi, kas kā kopīgs darba rezultāts skatītāju vērtējumam tiek nodots festivāla noslēgumā. Festivālā katru gadu piedalās un savās zināšanās dalās vairāki profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, dejas studijas skolēni, mūziķi un horeogrāfi no Latvijas un no dažādām Eiropas valstīm.


Festivāla izrādēs un performancēs ieeja viesiem ir bezmaksas. Pieteikt savu dalību festivālā iespējams līdz 2. jūlijam. Vairāk informācijas par festivāla norisi "Vides Deja" mājas lapā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Laikmetīgā deja Latvijas Kultūras akadēmija Lilija Lipora
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form