Valmieras teātrī būs paaudžu trillera 'Ģimene' pirmizrāde
Foto: Publicitātes attēls

Piektdien, 18. septembrī, Valmieras teātra Apaļajā zālē gaidāma pirmizrāde režisora Reiņa Suhanova iestudētajai amerikāņu dramaturga Stīvena Karama lugai "The Humans", kas Valmieras teātra repertuāra iekļauta ar nosaukumu "Ģimene".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta izrādes veidotāji, dramaturģiskais materiāls aplūko sešas fundamentālas bailes, ko reizi pa reizei dažādās kombinācijās izjūt ikviens cilvēks – bailes no nabadzības, kritikas, sliktas veselības, pazaudēt kāda mīlestību, vecuma un nāves. Izrāde "Ģimene" aplūko šīs bailes caur vidusšķiras ģimeni, kas ir izaugušas no paša autora pagātnes pieredzes, šajā darbā līdz kaulam atklājot, ko nozīmē būt ģimenei.

"Lieliskais šajā materiālā ir tas, ka sāpīgās un nepatīkamās tēmas tiek apskatītas tieši tāpat kā dzīvē, caur pašironisko, melno humoru. Un, lasot lugu, sākotnējos smieklus par aprakstīto situāciju, kādā ir nonākusi šī konkrētā ģimene, nomainīja sajūta, kaut nu man pietiktu spēka nenonākt tikt tālu un nenodarīt pāri saviem tuvākajiem. Tā ir tā sajūta, kad tu skaties svešā, netīrā, tumšā spogulī un pēkšņi ieraugi savu attēlu," saka režisors Reinis Suhanovs.

Luga pirmo reizi tika iestudēta 2016. gadā Brodvejas teātrī. Tā līdz šim ir saņēmusi daudzas nominācijas un apbalvojumus, tai skaitā arī prestižo "Tony Awards" un "New York Drama Critics Circle Award", turpinot savu uzvaras gājienu visā pasaulē.

Valmieras teātra iestudējumā radošajā ansamblī arī kostīmu māksliniece Līga Zepa, gaismu un video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis, muzikālais noformējums Jēkabs Nīmanis un Aigars Apinis.

Lomās Aigars Apinis, Tālivaldis Lasmanis, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Klinta Reinholde, Elīna Vāne.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Aigars Apinis (aktieris) Inese Ramute Jēkabs Nīmanis Reinis Suhanovs Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form