Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums pusaudžiem 'Nekas'
Foto: Publicitātes foto

Valmieras teātrī Jāņa Znotiņa režisētais uz dāņu rakstnieces Jannes Telleres grāmatas motīviem balstītais stāsts pusaudžiem "Nekas" LMT Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos 30. novembrī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Marta Cekule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Notikumi risinās kādā Dānijas pilsētā. Viss sākas brīdī, kad pirmajā skolas dienā Pjērs Antons paziņo, ka nekam nav jēgas, uzkāpj plūmē un tur arī paliek. Viņa klasesbiedri nolemj doties Pjēram palīgā, mēģinot pierādīt, ka jēga tomēr ir.

Stāsts ir skarbs, negaidīts un ļoti iedarbīgs. Tas runā par pusaudžu attiecībām ar pieaugušajiem un bailēm no pieaugšanas. Par nežēlību, piedošanu un atbildību, bet galvenokārt par to, ka dzīvē viss notiek neatgriezeniski pa īstam.

"Dažkārt Latvijas sabiedrībā bērni un pusaudži netiek uztverti kā līdzvērtīgi sabiedrības locekļi. Tiek uzskatīts, ka pusaudžiem vēl ir jāpieaug, lai viņiem uzticētu pieņemt atbildīgus lēmumus. Izrāde aicinās pusaudžus domāt, kas ir pieņemami un kas nē. Kādas ir viņu attiecības ar vienaudžiem un saviem vecākiem. Savukārt, pieaugušajiem ļaus aizdomāties par to, kādas attiecības mēs veidojam ar saviem bērniem un kā tās viņus ietekmē," klāsta izrādes režisors Jānis Znotiņš, kurš iepriekš veiksmīgi veidojis izrādes bērniem – "Dievs. Daba. Darbs" un "Staburaga bērni".

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Pamela Butāne, dramatizējuma autore Ance Muižniece un tulkotāja Inga Mežaraupe.

Lomās: Pauls Iklāvs, Aigars Apinis, Inese Ramute, Baiba Valante.

Izrādi iesaka pusaudžiem no 13 gadu vecuma un viņu vecākiem.

Tags

Jānis Znotiņš Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form