Valmieras teātrī top Augusta Strindberga drāma 'Pelikāns'
Foto: Publicitātes attēls

Valmieras teātra Apaļajā zālē 10. februārī pirmizrādi piedzīvos kamerluga "Pelikāns" – viens no Latvijas teātros retāk iestudētajiem zviedru dramaturga Augusta Strindberga darbiem. Topošā izrāde ir aktrises Ineses Pudžas pirmā pašas iestudētā izrāde Valmieras teātrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmo reizi kā diplomēta režisore Inese Pudža sevi pieteica 2011. gadā Rīgas Krievu teātrī iestudējot Jevgēņija Griškoveca "Ziemu", kas joprojām ir teātra repertuārā.

Sena teika vēsta, ka putnu māte savus mazuļus ar knābi glāsta tik lielā mīlestībā, ka viņa tos nogalina. Pēc trim dienām ierodas tēvs un, izmisumā par bērnu nāvi, pāršķeļ savas krūtis ar knābi. Asinis, kas plūst no viņa brūcēm, atdzīvina beigtos putnēnus… 1907.gadā uzrakstītajā kamerlugā "Pelikāns" tiek risinātas kādas ģimenes, kuru veido māte, meita, dēls, znots un ģimenes kalpone, savstarpējās attiecības.

Izrādē spēlē Inga Apine, Ligita Dēvica, Kārlis Freimanis, Eduards Johansons un Inese Ramute.

Inese Pudža atklāj: "Pie šīs lugas atgriežos otro reizi. Pirmos tās fragmentus iestudēju studiju laikā un nu pēc 12 gadiem vēlos riskēt un fragmentus savienot vienā veselumā. Jo mazāk cilvēki viens ar otru sarunājas, jo sarežģītāks viss kļūst. Vakardiena veido mūsu šodienu, un šodiena nereti nosaka rītdienu... Visvieglāk ir meklēt vainīgos, bet reizēm viss ir krietni sarežģītāk".

Izrādes radošajā komandā arī kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis, mūziķis Mārtiņš Jansons, telpu veido režisore sadarbībā ar arhitektu Māri Banderu. Lugu no zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Izrādi "Pelikāns" varēs noskatīties arī 11., 14. un 21. februārī.

Tags

Inese Pudža Inga Apine Ligita Dēvica Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form