Valmieras teātrī top Žila Verna '80 dienās apkārt zemeslodei'
Foto: Matīss Markovskis (VDT publicitātes foto)

2017. gada 12. janvārī Valmieras teātra LMT Mansards zālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums "80 dienās apkārt zemeslodei" – 19. gadsimta zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba skatuves versija. Izrāde paredzēta visai ģimenei un īpaši bērniem no 12 gadu vecuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde, kas top pēc Marka Brauna dramatizējuma motīviem, ir režisora Viestura Roziņa debija Valmieras teātrī.

"Rakstnieka Žila Verna radīšanas instruments bija viņa paša iztēle un fantāzija. Apkārt zemeslodei viņš apceļoja tikai savas fantāzijas iedvesmots, bet 21. gadsimtā mūsu domāšanas instruments ir internets – sociālie tīkli, "gūgle" un "jūtūbs", ar to palīdzību mēs uzzinām par otru pasaules malu ļoti ātri, taču bez īpašas piepūles – mūsu iztēle un fantāzija atrodas tādā kā letarģiskā miegā. Gan 19. gadsimtā, gan 21. gadsimtā mēs "ceļojam" sēžot mājās – tikai vienā gadījumā darbinot iztēli, otrā – spiežot pogas un rullējot ekrānus. Izrāde būs ceļojums gan abos šajos laikmetos, gan iztēlē, kuru mūsdienu laikmetā iedarbināt ir īpaši svarīgi. Ceļojums būs interesants gan bērniem, gan pieaugušajiem," savas pārdomas par izrādi atklāj režisors.

Izrādē piedalās Mārtiņš Liepa, Oskars Morozovs, Klinta Leja-Reinholde (Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursa studente), Ingus Kniploks un Arnolds Osis.

Izrādes radošajā komandā ir arī scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis un muzikālās kompozīcijas autors Emīls Zilberts. Lugu tulkojusi Marianna Zvaigzne.

"80 dienās apkārt zemeslodei" arī 13., 24. janvārī, kā arī 10., 11. un 14.februārī. Biļetes uz februāra izrādēm pārdošanā no 1. janvāra.

Tags

Emīls Zilberts Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form