Valmieras teātris jūnijā un augustā ar jaunākajiem iestudējumiem viesosies Rīgā
Foto: Matīss Markovskis

Jau jūnijā sākumā Valmieras teātris ar teātra profesionāļu un skatītāju augsti novērtēto izrādi "Lūcis" viesosies Rīgā, Nacionālajā teātrī. Savukārt, uzsākot jauno sezonu, augustā Rīgā gaidāmas tradicionālās Valmieras teātra viesizrādes, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Zane Ceriņa.

Dokumentālā izrāde "Lūcis", ko veidojusi un iestudējusi režisore Elīna Cērpa, būs skatāma 1. jūnijā pulksten 19.00 un 2. jūnijā pulksten 13.00 un 18.00.

Izrāde ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums un tā ir veltīta teātra un kino leģendai Pēterim Lūcim un viņa "antikvārajam teātrim" kā vēstījums jaunākajai paaudzei par mākslinieka daiļradi un viņa atstāto mantojumu Valmieras teātrim.

Iestudējums nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai "Kilograms kultūras". Pētera Lūča lomā – Imants Strads.

"Pēteris Lūcis bija riktīgs lauku zēns, dzimis kalpu ģimenē, kalpojis baltvācu muižā, un viņam bija ļoti spēcīga latviskā identitāte, ko viņš ienesa arī teātrī – tas, kā viņa izrādēs būvējās latviskā sadzīve, nebija kaut kāds pastarpinājums, bet gan tiešs paša piedzīvotā pārnesums uz skatuves. Viņš ir ļoti īpaša figūra Latvijas teātra vēsturē, atstājot lielu mantojumu, un man kā teātra praktizētājai ļoti interesē, ko ar viņa mantojumu varu izdarīt. Mani interesē šķetināt viņa teātri," stāsta izrādes režisore, piebilstot, ka "Lūcis" nav tapis pāris mēnešu laikā – šis ir ļoti apjomīgs projekts, pie kura strādāts trīs gadu garumā.

Pārējās lomās: Astra Baumane, Regīna Devīte, Rūta Dišlere, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers un Pētera Lūča laikabiedri – Ivars Briedis, Ausma Dzintare vai Rita Treisnere, Dzintra Lezdiņa.

Iestudējuma radošajā komandā scenogrāfe un video māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džons (Kevin Wyn-Jones), muzikālais noformējums Emīls Zilberts, vēsturisko dialogu konsultante Austra Skudra, koncepcijas un dramaturģijas konsultants Matiass Knolls (Matthias Knoll), Pētera Lūča grima autori Zane Žilinska un Romāns Kabaško, Pētera Lūča matu autore - Mārīte Gaidele, uzacu autore – Ilona Zariņa.

Pētnieciskais skatuves darbs "Bērni iet", kas pārtapis izrādē "Lūcis", radies pateicoties sadarbībai starp Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras drāmas teātri un producentu kompāniju "Pigeon-Bridge".

Valmieras teātra viesizrādes turpināsies augustā ar četriem stāstiem par cilvēku savstarpējām attiecībām un mīlestības dažādo dabu – Tenisija Viljamsa "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta" Ineses Mičules režijā, Deivida Berija stāsts par divām māsām "Augusta vaļi" Feliksa Deiča režijā, Edvarda Radzinska "104 lappuses par mīlestību" Georgija Surkova režijā un Pāvela Kohouta "Mīlestības testaments" Vara Braslas režijā viesosies Dailes teātrī. Informācija par augusta viesizrādēm sekos.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Imants Strads Lelde Kalēja Regīna Devīte Rūta Dišlere Valmieras teātris
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form