Valmieras teātris Rīgā uzstāsies ar divām izrādēm
Foto: Publicitātes foto

Novembrī un decembrī Latvijas Kultūras akadēmijas mājā "Zirgu pasts" būs skatāmas divas Valmieras teātra viesizrādes - Džona Logana nosacītā lekcija par mākslas vēsturi "Sarkans" un tikko pirmizrādi piedzīvojusī Aspazijas dzejas izrāde "Sarkanās puķes".

Kā informēja Valmieras Drāmas teātra Mārketinga daļas pārstāve Lija Ozoliņa, jauniestudējumu "Sarkanās puķes" būs iespēja noskatīties 29.novembrī, bet izrādi "Sarkans" - 12.decembrī.

Iestudējuma "Sarkanās puķes" pamatā ir Aspazijas pirmais dzejoļu krājums, kas ievadīja jaunu ēru latviešu literatūrā ne tikai satura, bet arī formas ziņā. Aspazija pirmā radīja arī to, ko dzejā sauc par lirisko varoni. Režisors Reinis Suhanovs šo dzejas krājumu vēlas atklāt kā pirmo ļoti intīmo dzejas krājumu, tomēr vienlaikus uzsver, ka liela nozīme Aspazijai bijusi arī sava laika sabiedrisko procesu mainīšanā.

Izrādē spēlēs trīs aktrises - Inga Apine, Dace Everss un Māra Mennika.

Otra izrāde, ko Valmieras teātris piedāvās Rīgas skatītājiem, būs Logana "Sarkans". Tas ir stāsts par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno amerikāņu gleznotāju Marku Rotko (1903-1970). Lugas notikumi risinās laikā, kad mākslinieks strādā pie sienas gleznojumiem restorānam "Četri gadalaiki", kurus tā arī neatdod pasūtītājiem, jo saprot - tos neinteresē viņa māksla, bet gan tikai Rotko populārais vārds. Lugā darbojas gan pats Rotko (Tālivaldis Lasmanis), gan dramaturga izdomāts gleznotāja asistents Kens (Mārtiņš Meiers), kurš ieradies pie meistara, lai izpētītu viņa daiļrades principus un izprastu, kāpēc viņa audekliem ir tāds iespaids. Tomēr dialogi un monologi izvēršas par ko citu - tās ir sarunas par dzīvi, attieksmi pret to, bailēm no nāves un iznīcības.

Plašāka informācija un biļetes pieejamas mājaslapā "www.vdt.lv".

Tags

Aspazija Latvijas Kultūras akadēmija Mārtiņš Meiers Reinis Suhanovs Zirgu pasts Valmieras teātris

Comment Form