Valmieras teātris uzsāk deviņdesmito sezonu
Foto: Publicitātes foto

25. jūlijā Valmieras drāmas teātra kolektīvs pulcējās, lai uzsāktu 90.sezonu, bet 90 gadu jubilejas svinības notiks 2013. gada rudenī un šīs sezonas centrālais notikums būs Rūdolfa Blaumaņa Starptautiskais teātra festivāls, kas norisināsies 2013. gada martā, portālu "Delfi" informē Valmieras teātra pārstāve Tatjana Lauze.

Sezonā iecerēti 10 jaunuzvedumi, pusi no tiem veidos jaunākās paaudzes režisori, arī Mārtiņš Eihe, kurš atgriezies teātra štatā. Jau notiek mēģinājumi tuvākajam jauniestudējumam - Mihaila Bulgakova lugai "Zojas dzīvoklītis" Indras Rogas režijā.

"Šajā sezonā gaidāmi daudzi radoši izaicinājumi. Protams, izrādes veidos mūsu vecmeistari. Bet, kamēr Viesturs Meikšāns iestudēs Maskavā, domājot par jaunu ceļu meklējumiem, pie mums strādās vesela jaunu un topošu režisoru plejāde - gan kolektīvam jau zināmie Mārtiņš Eihe un Vladislavs Nastavševs, gan debitants Valmierā Elmārs Seņkovs, savus režijas diplomdarbus veidos Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš. Bet sezonas nogalē pirmo reizi mūsu teātrī kā viesrežisors izrādi iestudēs arī Dž.Dž.Džilindžers. Tikpat daudzveidīgs būs arī repertuārs - no Raiņa un Rūdolfa Blaumaņa līdz mūsdienu itāļu un krievu dramaturģijai. Ļoti ceram, ka sezona būs interesanta kā skatītājiem, tā aktieriem," norāda teātra direktore Evita Sniedze.

"Jūlijā un augusta sākumā gandrīz visa teātra trupa aizņemta Bulgakova "Zojas dzīvoklīša" mēģinājumos. Pirmizrāde paredzēta 18. septembrī. Uzveduma radošajā komandā Indra Roga apvienojusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, bet galvenajās lomās būs aktieri Ieva Puķe, Ivo Martinsons, Tālivaldis Lasmanis, Inese Pudža, Kārlis Neimanis," stāsta Lauze.

No 20. līdz 31. augustam notiks tradicionālās viesizrādes Rīgā. Dailes teātrī tiks spēlēti iestudējumi, kas Valmierā notiek Mazajā un Apaļajā zālē - Viestura Meikšāna pēc Maksima Gorkija lugas "Sīkpilsoņi" motīviem iestudētā izrāde "Egoisti", sadarbībā ar teātri TT radītā Laura Gundara "dziesma nedziedošajiem" "Trio" autora režijā, Anšlava Eglīša komēdija "Bezkaunīgie veči" Jāņa Znotiņa un Reiņa Suhanova uzvedumā, kā arī pašas jaunākās izrādes - Augusta Strindberga "Jūlijas jaunkundze" Vladislava Nastavševa un Aleksandra Ostrovska "Līgava bez pūra" Oļģerta Krodera iestudējumā. Savukārt lielās skatuves darbi - Jaroslava Hašeka "Šveiks" (režisors Varis Brasla) un Laura Gundara "Advents Silmačos" (režisors Felikss Deičs) Rīgā tiks parādīti sezonas laikā.

2013. gadā 150. jubileja būs dramaturgam Rūdolfam Blaumanim, kura tiks iezīmēta arī UNESCO kalendārā. Šai jubilejai pieskaņots arī Piektais starptautiskais Blaumaņa teātra festivāls martā, kurā ar dramaturga lugām piedalīsies gandrīz visi Latvijas profesionālie skatuves mākslas kolektīvi, kā arī ārvalstu viesi.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Mārtiņš Eihe UNESCO Valmieras teātris Varis Brasla Viesturs Meikšāns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form