Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 5. līdz 7. augustam, viens no skaļākajiem iestudējumiem būs Raiņa lugas "Spēlēju, dancoju" iestudējums, ko īpaši festivālam veido režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu "Iļģi". Izrāde notiks senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja pasākuma rīkotāji, "Spēlēju, dancoju" būs festivāla vērienīgākais notikums – mūzikas un dejas piesātināts uzvedums, ko Valmiermuižas laidara pagalmā varēs noskatīties vismaz 500 skatītāju. Sengrieķu mītos balstītais stāsts par Spēlmani, kurš nokāpj pazemē, lai glābtu mīļoto, ir viena no simboliskākajām un latviskās identitātes kodiem bagātākajām Raiņa lugām. Izrādes radošajā komandā būs Valmieras teātra aktieri, horeogrāfs Krišjānis Sants, scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, vokālā pedagoģe Zane Šmite un gaismu mākslinieks Ivars Tilčiks.

Festivāls piedāvās arī jaunas Rūdolfa Blaumaņa un viņa laikabiedru darbu skatuves versijas, kas top īpaši festivālam –Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem komponists Kristaps Pētersons veidos audiālu instalāciju koncerta formā – Rūdolfa Blaumaņa lugai "Purva bridējs", bet vecajā Valmieras dzelzceļa depo varēs noskatīties modes mākslinieku MAREUNROL'S un mūziķa Shipsea versiju par Blaumaņa balādi "Tālavas taurētājs".

Savukārt starptautiskās sadarbības ietvaros Valmieras vecpilsētā Blaumaņa laikabiedra Augusta Strindberga lugas "Jūlijas jaunkundze" iestudējumu rādīs projektu teātris "MTÜ Kell Kümme theatre" no Igaunijas, ar ko festivāls tiks atklāts.

Valmieras teātra skatītājiem šis darbs ir pazīstams pēc Vladislava Nastavševa augstu novērtētā iestudējuma VDT Apaļajā zālē. Igaunijā izrāde atzīta par augstākā un profesionālākā līmeņa Vasaras teātra izrādi – tā tiek spēlēta jau trīs gadus, iegūstot nedalītu atzinību teātra profesionāļu vērtējumā – Jūlijas jaunkundzes lomas atveidotāja Kersti Heinlo par šo lomu saņēmusi Igaunijas Teātra balvu "Estonian Theatre Awards" nominācijā Gada aktrise 2014. gadā. Izrādei tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem būs iespēja pieredzēt unikālu skaņas izrādi, ko pēc R.Blaumaņa noveles "Purva bridējs" motīviem veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Audiālā iestudējuma tapšanā piedalās Nacionālās operas solisti, aktieri no Jaunā Rīgas un Valmieras teātriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valmieras vēsturisko dzelzceļa depo apdzīvos modes mākslinieki MAREUNROL'S un mūziķis Shipsea, kuri veido versiju par Blaumaņa balādi "Tālavas taurētājs". Radošajai komandai pievienojies aktieris Gundars Āboliņš (Minhenes teātris "Kammerspiele") un skaņu režisors Gatis Zaķis. "Tālavas taurētājs" būs vizuāls kostīmu un skaņas uzvedums – stāsts par cilvēka bailēm no drosmīgas rīcības un par drosmi to atzīt, par tautas kopumu un tā izšķīšanu izšķirīgos mirkļos, par katra cilvēka pašapziņu un kolektīvo zemapziņu. Tas būs cieņas apliecinājums drosmīgiem cilvēkiem, kuri top par tautas kodolu un ved līdzi pārējos.

Festivālu papildinās īpaša programma bērniem un jauniešiem, bet papildus teātra izrādēm trīs dienās tiks izvērsta paralēlā – mūzikas un kino – programma, radot bagātīgus skatuves mākslas svētkus Valmierā. Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Biļetes uz galvenās programmas izrādēm jau pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, Valmieras teātrī, kā arī internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.

Tags

Iļģi Mārtiņš Eihe Rainis Valmieras vasaras teātra festivāls Valmiermuiža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form