VDT Cēsu pilsdrupās rādīs jauniestudējumu 'Latviešu laiks'

Cēsu pilsdrupās no 20. jūnija pirmo reizi VDT repertuārā vienā, konkrētā vietā, kas pielāgota izrādei, tikai piecas reizes tiks spēlēta Laura Gundara lugas „Latviešu laiks” iestudējums, portālu „Delfi” informē teātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foto galerija

Šī izrāde ir kulminācija latviešu – igauņu kopprojektā “Kristjans Jāks un Eduards”, kas 2008. gadā uzvarēja inovatīvo teātra projektu konkursā, un izpaudīsies kā igauņu-latviešu literātu gājiens no 17. līdz 26. jūnijam no Rīgas uz Tartu, kā reiz 19.gadsimtā gāja dzejnieki Eduards Veidenbaums un Kristians Jāks Petersens. Izrāde „Latviešu laiks” ir projekta sastāvdaļa, kā arī dzejas vakars, kas notiks Veidenbauma muzejā „Kalāčos”.

Jaunības traģikomēdija “Latviešu laiks” ir rakstīta Cēsu kauju 90. gadadienai un balstās uz reāliem vēsturiskajiem notikumiem, kad tika dibināta un kaujās gāja Cēsu skolnieku rota. Tieši Cēsīs 1919. gada vasarā savienojās divu nāciju cīņasspars, aizstāvot tikko iegūto nacionālo valsti. Jaunā sarkanbaltsarkanā karoga iedvesmota, latviešu rota top dienā, bet jau divos naktī tai jādodas savā pirmajā kaujā. Zēnu pārgalvība mijas ar patiesām nāvēs bailēm, bet par galveno pamazām kļūst doma: ir ideāli, un sava, pašu izkarota valsts ir viens no tiem, kuru dēļ ir vērts ziedot visdārgāko. Komiski, smeldzīgi, valdzinoši. Varbūt, ka šis ir īstais laiks, kad sapņot par ideālo Latviju, kas vēl pirms deviņpadsmit gadiem vienoja gan Baltiju, gan mūs pašus.

Topošās Skolnieku rotas cīnītājus izrādē spēlē Valmieras drāmas teātra aktieru jaunākās un vidējās paaudzes aktieri. Topošās Skolnieku rotas cīnītājus izrādē spēlē Valmieras drāmas teātra aktieri: Ivo Martinsons, Māris Bezmers, Kārlis Neimanis, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs, Aigars Apinis, pārējās lomās: Ieva Puķe, Inga Siliņa, Imants Strads, Januss Johansons, Agris Māsēns.

Izrādes režisors ir Viesturs Meikšāns, mūzikas autors Emīls Zilberts.

“Šis Valmieras drāmas teātra iestudējums ir īpašs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas būs viens no centrālajiem notikumiem latviešu – igauņu kopprojektā “Kristjans Jāks un Eduards”, kas 2008. gadā pavasarī uzvarēja SIA “Alfor” un Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotajā inovatīvo teātra projektu konkursā. Otrkārt, nozīmīgs ir fakts, ka izrāde tiek veidota, pielāgojot to konkrētai vietai brīvdabā, gaidot, ka ļaudis brauks uz šo vietu, nevis izrāde ceļos apkārt,” stāsta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

Biļetes uz izrādi „Latviešu laiks” varēs iegādāties no 8. maija „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. www.bilesuparadize.lv.

Jau ziņots, ka pēc skatītāju lūguma 2008./2009. gada teātra sezonu noslēgs Lielajā zālē ar R. Blaumaņa komēdiju „Skroderdienas Silmačos”, ko varēs noskatīties 22.jūnijā plkst. 18.30.

Tags

Aigars Apinis (aktieris)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form