Ventspilī varēs noskatīties Dailes teātra izrādi 'Esiet sveicinātas, skumjas'
Foto: Mārcis Gaujienietis

Ceturtdien, 10. martā, pulksten 19 teātra namā "Jūras vārti", Ventspilī, notiks Dailes teātra izrāde "Esiet sveicinātas, skumjas", ko pēc franču kulta rakstnieces Fransuāzas Sagānas stāsta motīviem iestudējis režisors Klāvs Mellis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esiet sveicinātas, skumjas" ir Fransuāzas Sagānas pirmā un, iespējams, labākā grāmata, kas tapusi vien septiņu nedēļu laikā, raksta izrādes veidotāji. Šī stāsta centrā atrodas septiņpadsmit gadus vecā Sesila, kas laiku pavada laiskojoties jūras krastā un baudot kokteiļus, ar savu dekadentisko tēvu un viņa mīļoto sievieti. Viss mainās dienā, kad viesos ierodas Sesilas mirušās mātes sena draudzene Anna. Annai rūp gan meitenes nākotne, gan arī viņas sirds nav vienaldzīga pret meitenes tēvu. Tantes centieni vest ģimeni pie prāta padsmitniecei Sesilai nebūt nepatīk. Viņa daudz labprātāk turpinātu baudīt pirmo mīlestību, sauli un izklaides, tāpēc savērpj tādas intrigas, no kurām atpakaļceļa vairs nav.

Izrādi veidojis jaunais, jau atzinīgi novērtētais režisors Klāvs Mellis, cieši sadarbojoties ar šobrīd vienu no profesionāli interesantākajiem kustību režisoriem Rūdolfu Gediņu, iestudējumu bagātinot ar izteiksmīgu kustību valodu. Lomās - Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Andris Bulis, Niklāvs Kurpnieks, Katrīna Griga, Milēna Miškēviča

"Tolaik, kad romāns tika sarakstīts, tas bija visai skandalozs, jo runāja par samērā vaļīgu jaunu cilvēku seksuālām attiecībām un vieglprātīgo dzīvesveidu. Mēs izrādē akcentējam stāstu par pieaugšanu, kas tostarp nozīmē arī rīcības seku apzināšanos. Strādājot ciešā komandā, esam domājuši, lai scenogrāfija un kustība kļūtu par vēl vienu spēcīgu izteiksmes līdzekli izrādē," atklāj režisors Klāvs Mellis.

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem līdz 17 gadu vecumam sertifikāts nav jāuzrāda.

Tags

Rūdolfs Gediņš Klāvs Mellis Ilze Ķuzule-Skrastiņa Andris Bulis Dailes teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form