Vēsturiski foto: Dailes teātra ēkai aprit 40 gadu
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien, 30. oktobrī, aprit 40 gadu, kopš Dailes teātris sāka savu darbību ēkā Brīvības ielā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1977. gada 30. oktobrī īstenojās diženā režisora un Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa sapnis – vecajā Dailītē beidzot sagaidīti Jurģi. Dailes teātris pēc ilgiem gaidīšanas gadiem pamet veco, tik mīļo, bet jau par šauru kļuvušo skatuvi Lāčplēša ielā. Jaunā adrese – Brīvības iela 75 (toreiz Ļeņina iela).

Kā jau tas pienākas "dailēniešiem", pārvākšanās notiek ar vērienu. Viss kolektīvs – aktieri, režisori, tehniskais personāls – kostimētā gājienā iziet no vecā nama un, dziesmām skanot, rīdzinieku pavadīti, dodas uz jaunajām mājām.

Tās pašas dienas vakarā publika tiek aicināta uz pirmizrādi – ir tapis Dailes teātra ēkas atklāšanai veltīts uzvedums "...Visu savu mūžu...". Izrādes scenārija autors ir Māris Grēviņš, režisors inscenētājs – Arnolds Liniņš, scenogrāfs – Ilmārs Blumbergs, kustību režisore – Ērika Ferda, izrādē skan Burharda Sosāra, Marģera Zariņa un Induļa Kalniņa mūzika no Dailes teātra izrādēm. Tas ir krāšņs, monumentāls uzvedums, kas ļauj pārlapot vēstures lappuses un redzēt uz skatuves visu Dailes teātra aktieru kolektīvu.

Saistībā ar ēkas 40. dzimšanas dienu laikā no 16. līdz 23.novembrim tiks izgaismota Dailes teātra ēka Brīvības ielā 75.

Tags

Arnolds Liniņš Dailes teātris Eduards Smiļģis Ilmārs Blumbergs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form