Žaņa Katlapa balvu saņems Kaspars Znotiņš un Sigvards Kļava
Foto: LETA

Sestdien, 2. decembrī, pulksten 17.00, Jaunmoku pilī piekto reizi tiks pasniegta Tukuma novada iedibinātā Žaņa Katlapa balva, kuru šogad saņems Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš un Latvijas Radio kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaspars Znotiņš balvu saņems par izcilu ieguldījumu aktiermākslā. Tukuma novads māksliniekam ir īpaši pateicīgs par Ziedoņa lomas atveidojumu izrādē "Ziedonis un Visums", tādējādi aktualizējot ar Tukuma saistītā dzejnieka ideju aktualitāti mūsdienu Latvijā. Kaspara Znotiņa tēli uzrunā, pārsteidz un pārliecina – no večuka "Garajā dzīvē" un Bobčinska "Revidentā" līdz pat Latvijas politikas sakārtotājam "Kārklos" un doktoram Rankam "Norā". Spilgtas un atmiņā paliekošas ir arī skatuves mākslinieka kino un televīzijas seriālu lomas.

Savukārt Sigvards Kļava Katlapa balvu saņems par izcilu novatorismu koncertizrādes žanra iedzīvināšanā Latvijas kultūrtelpā, jo īpaši projektā "Latvijas gredzens", kurā Latvijas Radio kora ilggadējais mākslinieciskais vadītājs un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents Kļava dāvā iespēju meditatīvi uztvert Latvijas identitātes kopumu ikkatrā novadā un arī valstī kopumā.

Balvu veidojis mākslinieks – kalējs Gints Haņeckis no Tumes pagasta, kas ir arī aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa dzimtā vieta.

Žaņa Katlapa balvu iepriekš saņēmuši dzejniece Māra Zālīte, aktrise, režisore Ināra Slucka, rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis, režisors Alvis Hermanis, rakstniece un dramaturģe Inga Ābele, režisore Māra Ķimele, režisors Viesturs Kairišs, kā arī aktrise Guna Zariņa.

Balvas pasniegšanā 2. decembrī piedalīsies Rīgas Biržas vīru koris (diriģents Kaspars Vēvers), Tumes jauktais koris (diriģents Rūdolfs Bacāns), flautists Andis Klučnieks un pianiste Elīza Apine.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Tags

Alvis Hermanis Guna Zariņa Harijs Gulbis Ināra Slucka Kaspars Znotiņš Māra Ķimele Māra Zālīte Sigvards Kļava Viesturs Kairišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form