Žaņa Katlapa balvu šogad piešķirs Vilim Daudziņam un Artūram Skrastiņam
Foto: LETA

Pirmdien, 11. novembrī, pulksten 19.30 Tumes pagastā jau septīto reizi svinīgi tiks pasniegtas ievērojamā Nacionālā teātra aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balva. To šoreiz saņems Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katlapa balva tiek piešķirta kopš 2013.gada Par "nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē". Līdz šim to saņēmuši arī Māra Zālīte, Ināra Slucka, Alvis Hermanis, Harijs Gulbis, Māra Ķimele, Inga Ābele, Viesturs Kairišs, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Sigvards Kļava, Uldis Dumpis un Andris Keišs.

Sākotnēji balvas ideja bija atgādināt par Žaņa Katlapa nozīmīgo lomu Latvijas skatuves mākslas vēsturē, kā arī izcelt tās personības un projektus, kuri ar savu radošo darbību stiprina nacionālo pašapziņu.

Laureāti saņem naudas prēmiju, kā arī īpašu Tumes pagasta mākslinieka – kalēja Ginta Haņecka metālā veidotu balvu – dzirnaviņas, kas attēlo simbolisko saikni starp Žaņa Katlapa dzimto "Katlapu" māju vējdzirnaviņām, kas jau 30. gados ražoja elektrību un "radošā vēja ķeršanu, radot mākslas darbus, kas būtiski ietekmē nācijas un valsts pašapziņu".

Svinīgajā balvas pasniegšanā Tumes kultūras namā šogad piedalīsies – arī īpaši uzaicinātie viesmākslinieki – komponists un pianists Jēkabs Jančevskis, "Sinfonietta Rīga" stīgu kvintets: Līva Plociņa- Janova (vijole), Madara Gaile (vijole), Ineta Abakuka (alts), Madara Norbūte (čells), Viktors Stankevičs (kontrabass), Tumes jauktais koris diriģenta Rūdolfa Bacāna vadībā, kā arī Ed.Smiļģa Teātra muzeja vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

Ieeja uz balvas pasniegšanas pasākumu – bez maksas.

Tags

Artūrs Skrastiņš Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form