Dzeltenais brīdinājums: šovakar Rīgā gaidāma stipra snigšana
Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdienas vakarā Rīgā gaidāms stiprs sniegs, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgā sniega sega var pieaugt par 5 cm, un redzamība brīžiem snigšanas laikā var samazināties līdz 100-500 metriem. Ietves un brauktuves var būt slidenas. Transportlīdzekļu vadītājus aicina ievērot īpašu piesardzību, ievērot distanci un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu.

Gaidāmā snigšanas intensitāte var kavēt transporta kustību uz ceļiem, kā arī gājēju pārvietošanos. Atsevišķos rajonos var tikt traucētas āra aktivitātes. Jābūt uzmanīgiem gan ejot, gan arī braucot ar divriteni vai automašīnu.

Rīgas domes Satiksmes departaments norāda, ka Rīgas ielās strādā visa ziemas uzturēšanas tehnika – brauktuvju tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiāliem veic 50 tehnikas vienības. Ņemot vērā, ka ir gaidāmas gaisa temperatūras svārstības un intensīva snigšana mīsies ar atkusni, darba gatavībā ir arī 10 ūdens sūknēšanas vienības.

Prioritāri tiek tīrīti un apstrādāti tilti, pārvadi, maģistrālās ielas un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kā arī veloinfrastruktūra, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Ilgstošas un intensīvas snigšanas gadījumā ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves un veloinfrastruktūras tīrīšanas.

Šādos laika apstākļos Rīgas domes Satiksmes departaments aicina transportlīdzekļu vadītājus savlaicīgi plānot maršrutu, būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu, savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās ar nelieliem transporta kavējumiem. Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies.

Jau vēstīts, ka trešdien teritorijas lielākajā daļā gaidāms sniegs, bet vietām valsts austrumu daļā snigs stipri un sniega segas biezums palielināsies par 5-9 cm. Snigšanas laikā redzamība būs pasliktināta un braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti.

Tags

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Rīgas domes Satiksmes departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form