Nākamnedēļ ar brāzmainiem vējiem atgriezīsies siltāks laiks
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Nākamajā darba nedēļā gaidāmi salīdzinoši mainīgi laika apstākļi – nedēļas pirmajā pusē saglabāsies vēss laiks un gaidāmi lielākoties nelieli, īslaicīgi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs vietām arī sniegs, portāls "Delfi" noskaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tomēr jau trešdien līdz ar brāzmainiem rietumu puses vējiem Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss – maksimālā temperatūra dienas laikā sasniegs pat +7...+9 grādus, tomēr debesis reti skaidrosies, daudzviet gaidāms lietus un nedēļas nogalē vietām līs ilgstoši.

Dominēs brāzmains rietumu puses vējš, kas piekrastē brāzmās pūtīs līdz pat 20-21 m/s.

Pirmdien debesis skaidrosies vien dienas otrajā pusē un daudzviet, tai skaitā Rīgā, brīžiem gaidāmi nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, Kurzemē arī lietus. Vairāk mākoņu un nokrišņu būs valsts austrumu daļā. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš un maksimālā gaisa temperatūra būs -1...+4°.

Otrdien dienas laikā īslaicīgi nokrišņi gaidāmi galvenokārt centrālajos rajonos – slapjš sniegs, sniegs, bet vēlu pēcpusdienā rietumus sasniegs plaša nokrišņu zona un pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš, kas piekrastes rajonos sasniegs ātrumu 15-16 m/s. Termometra stabiņš naktī noslīdēs līdz -1...-6 grādu atzīmei, savukārt dienā pakāpsies llīdz -2...+3 grādiem, bet piekrastē saglabāsies nedaudz siltāks laiks.

Jaunākās prognozes liecina, ka sākot ar darba nedēļas vidu, Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss. Bieži līs un visā Latvijas teritorijā pūtīs brāzmains vējš, piekrastē sasniedzot pat 20-21 m/s. Gan piektdien, gan brīvdienās saglabāsies līdzīgi laika apstākļi – daudzviet līs lietus, vietām pat ilgstoši un pūtīs brāzmains vējš.

Novembris mūsu reģionā noslēdzies, ieplūstot aukstākam gaisam, līdz ar to virs Rīgas līča notika aktīva gubu mākoņu veidošanās, daudzviet tik sagaidīts pirmais noturīgais sniegs un izveidojās sniega sega, kas vietām bija augstāka par 5 cm atzīmi.

Comment Form