Sniegs maijā, plūdi Latgalē un +34 grādi – kāds laiks Latvijā bija 2017. gadā
Foto: DELFI Aculiecinieks

Gada izskaņā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) eksperti izveidojuši apkopojumu par aizvadītā gada laikapstākļu norisēm Latvijā, kā arī secinājuši, ka šogad Latvijas iedzīvotāju vēlmēm visatbilstošākais mēnesis bija marts, portālu "Delfi" informēja LVĢMC pārstāvis Oskars Vizbulis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veicot 2017. gada meteoroloģisko datu analīzi, kā arī, iepazīstoties ar sabiedrības viedokli interneta vietnēs, eksperti secinājuši, ka šogad Latvijas iedzīvotāju vēlmēm visatbilstošākais mēnesis bija marts, savukārt vislielāko vilšanos sagādāja augusts un septembris.

Tāpat LVĢMC sagatavojis apskatu par laikapstākļu norisēm 2017. gadā, kā arī izcēlis spilgtākos notikumus.

LVĢMC eksperti arī secinājuši, ka šogad lielākoties laika apstākļi neatbilda cilvēku cerībām. Tas noteikts pēc īpašas vērtēšanas sistēmas.

Lai varētu savstarpēji novērtēt dažādu gadalaiku mēnešus, tika izveidota punktu sistēma, kurā katrs mēnesis saņem punktu par cilvēku iemīļotiem sezonas laika apstākļiem, savukārt punkti tika atņemti, ja attiecīgā mēneša laika apstākļi vairumam cilvēku nebija pa prātam, skaidro Vizbulis.

Tiesa, lielākajai daļai mēnešu kopējā punktu summa 2017. gadā ir negatīva, kas liecina, ka šogad lielākoties laika apstākļi neatbilda cilvēku cerībām, apgalvo LVĢMC pārstāvis.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form