Vēl rudenī gaidāmi siltuma viļņi; pirmo sniegu laika vērotājs prognozē oktobra vidū
Foto: Mevlevi

Eiropas centrālajā un austrumu daļā rudenī nereti gaidāms vasarīgs siltums, turklāt Austrumeiropā saglabāsies sausums, prognozē amerikāņu meteorologu organizācija "AccuWeather".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasara lielā Eiropas daļā bija ļoti karsta, ar daudziem temperatūras rekordiem, un neparasti spēcīgi siltuma viļņi teritorijā no Vācijas līdz Krievijai tiek prognozēti arī rudenī. Karstākais laiks gaidāms Balkānos un Ukrainas dienvidos.

"AccuWeather" paredz, ka Austrumeiropā nostiprināsies anticiklons, kas bloķēs vairumu ciklonu un neļaus mazināties sausumam. No tā visvairāk cietīs Baltkrievija, Ukraina un Krievija; sausuma dēļ gaidāma liela ugunsbīstamība mežos un purvos, kā arī zaudējumi lauksaimniekiem. Apstākļi būs īpaši nelabvēlīgi ziemāju sējai.

Savukārt Eiropas dienvidos gaidāma liela ciklonu aktivitāte, daudz vētru un nokrišņu. Itālijā un Balkānos prognozēts paaugstināts plūdu risks, īpaši oktobrī.

Rudens otrajā pusē un ziemas sākumā spēcīgas vētras iespējamas Eiropas ziemeļrietumu daļā.

Sezonālās prognozes bieži vien nepiepildās. Pērnā gada rudenī "AccuWeather" prognozēja, ka Austrumeiropā gaidāma auksta un sniegota ziema, bet tā bija silta un pelēka.

Saskaņā ar "Global Forecast System" prognozi Latvijā no 2.septembra gaidāms visai vēss laiks, gaisa temperatūra būs zem +20 grādiem, naktīs vietām salnas.

Laika vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka septembrī un oktobrī gaisa temperatūra un nokrišņu daudzums Latvijā būs normas robežās. Gaidāmas salnas, oktobrī laiks kļūs lietaināks un vējaināks, mēneša vidū vietām gaidāms pirmais sniegs. Novembris varētu būt nedaudz siltāks nekā parasti, bet ar lielāku nokrišņu daudzumu.

Decembrī Bukšs paredz ziemas ienākšanu, Ziemassvētku laikā iespējams sals līdz -25 grādiem. Janvāra otrajā pusē un februārī bieži gaidāmi atkušņi, lietus un atkala darīs slidenus ceļus. Savukārt 2016.gada pavasara pirmajā mēnesī vēl gaidāms sals un sniegs.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form