Foto: LETA

Zviedrijas pilsētā Malme sestdien notikušo starptautisko "Eirovīzijas" dziesmu konkursa finālu Doma laukumā skatījušies apmēram 2000 cilvēku, informēja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Pasākums aizritējis bez starpgadījumiem, atzīmēja Kļaveniece.

Jau ziņots, ka Dons sestdien, 11. maijā piedalījās "Eirovīzijas" dziesmu konkursa finālā, kas norisinājās "Malmo Arena" Malmē, Zviedrijā. Dziedātāja izpildītā dziesma "Hollow" 25 dziesmu konkurencē ierindojās 16.vietā. Par konkursa uzvarētāju kļuva Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu "The Code".

Dziedātājs Dons pārstāvēja Latviju finālā, uzstājoties ar 11. kārtas numuru. Dziedātājs ceturtdien, 9. maijā, piedalījās dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, kas norisinājās Malmē, Zviedrijā. Latvijas pārstāvis savā pusfinālā sacentās ar 15 citām valstīm, un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā kopā ar Latviju iekļūst Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas, Šveices, Armēnijas, Grieķijas, Norvēģijas, Gruzijas un Austrijas pārstāvji.

Dziesma "Hollow" sākotnēji izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts", kas atzīta par "Muzikālās bankas 2023" vērtīgāko dziesmu. Dziesma "Hollow" veidota kopā ar īru dziesmu autoru un producentu Liamu Gedesu un amerikāņu dziesmu autori Keitu Nortropu.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais Latvijas pārstāvis, kurš iekļuva "Eirovīzijas" finālā, bija Justs Sirmais 2016. gadā. Viņš ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" ierindojās 15. vietā.

"Eirovīzijas" rīkotāja ir Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!