Foto: DELFI/Privātais arhīvs

Zināmi ietekmīgākie Latvijas sociālo mediju satura veidotāji – ceturtdienas vakarā svinīgā ceremonijā tika sumināti ar vislielāko varu apveltītie pašmāju influenceri. Galvenā balva šogad tikusi Elvisam Strazdiņam, kura radītais saturs ļauj cilvēkiem izvairīties no krāpniekiem internetā. Šogad ceremonija zīmīga ar vēl kādu neparastu notikumu, proti, kategorijā "Ģimene" balva netika nevienam. Tas darīts, lai pievērstu uzmanību bērnu izmantošanai komerciālos nolūkos.

Balva influenceriem tika pasniegta par viņu sasniegumiem 2023. gadā. Komunikācijas aģentūras "GOLIN" analītiķi kvantitatīvi analizēja 3000 "Instagram" un "TikTok" profilus, lietai piesaistot arī 20 starptautiskas žūrijas ekspertus. Tieši žūrijas skatam šogad bijusi izšķiroša loma, radot satura veidotāju spici 11 dažādās jomās.

Mode un stils

Kategorijā "Mikro" par ietekmīgāko kļuvusi @laura_atelsone, "Medium" kategorijā – @anastasia.alekseevska, "TikTok" kategorijā – @estheretina, bet "Makro" – @kasher_bb, kurš ieguvis arī žūrijas balvu un atzīts par ietekmīgāko jomā.

Sports un fitness

Apjoma kategroijā "Mikro" par ietekmīgāko kļuvusi @kitijalaksa, "Medium" – @buky71, "Makro" – @paolafreeman, bet žūrijas balvu ieguvis "TikTok" satura veidotājs @ozolins_reinis.

Dizains

"Mikro" – @kristabitmete, "Medium" – @alinagrinpauka, "TikTok" – @elinasanda.art. Žūrijas balva piešķirta "Makro" kategorijas satura veidotājam @karikaturalv jeb Gatim Šļūkam.

Ēdiens

Kategorijā "Medium" par ietekmīgāko kļuvusi @wilmalinda, bet gan kategorijā "Makro", gan "TikTok" kategorijā, gan žūrijas ieskatā par gada satura veidotāju kļuvusi @airitata jeb Airita Kodorāne.

Izglītība un pašizaugsme

"Mikro" – @inita_sila, "Medium" – @perlumamma, "Makro" – @mariaborovska, bet "TikTok" kategorijā ietekemīgākais un arī jomas balvu saņēmējs ir @elnormous jeb Elviss Strazdiņš.

Foto un video

"Mikro" – @kkarlix82, "Medium" – @valdisskudre, "TikTok" – @aniozo. Kategorijā "Makro" par ietekmīgāko kļuvis @robyworks, kurš saņēma arī žūrijas balvu.

Sabiedriskā līdzdalība

Šajā jomā netika identificēta "Mikro" kategorija. "Medium" kategorijā par ietekmīgāko atzīta TV3 žurnāliste @ieva_varna, "Makro" – @kristine.garklava, bet "TikTok" – @intrisha, kura saņēma arī žūrijas balvu.

Skaistumkopšana

"Medium" – @amunadavis, "Makro" – @alisabogachova, "TikTok" – @kristiiiined. Šī joma kļuvusi par pirmo, kurā žūrijas balvu saņēmis "Mikro" apjoma kategorijas satura veidotājs – @andrewon.

Māksla un šovbizness

"Mikro" – @lilchirka, "Medium" – @tomsgrevins, "TikTok" – @reiksofficial. "Makro" kategorijas godalga un žūrijas balva piešķirta aktrisei Ievai Florencei (@ieva_florence).

Dzīvesstils

"Mikro" – @cilvek_berns, "Medium" – @eliiandersone, "Makro" – @renarszeltins. Žūrijas balvu saņēmis "TikTok" kategorijas satura veidotājs @iluzionists_edzus.

Ģimene

Jomā "Ģimene" apjoma kategorijā "Mikro" par ietekmīgāko kļuvusi @amanda_gein, "Medium" – @santaniim, "Makro" – @rutadvinska, taču šajā jomā žūrija lēmusi balvu tomēr nepiešķirt, vēršot uzmanību uz Latvijā bieži vien piemirstu niansi – to, kā savā saturā, kurš uzskatāms arī par apmaksātu sadarbību, iekļaujam savus bērnus. Žūrijas vārdā tika nolasīts arī izvērsts skaidrojums un novēlējums kā satura veidotājiem, tā Latvijas sabiedrībai.

Gada satura veidotāja titulam šogad izraudzīts tieši aizvadītajā periodā tik aktīvais programmatūras inženieris, kiberdrošības eksperts un Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātājs @elnormous – Elviss Strazdiņš.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!