Foto: Publicitātes foto

Latvijā visnotaļ pazīstamā šlāgergrupa "Apvedceļš" trešdien, 19. jūnijā, pasludinājusi savu jauno nosaukumu – turpmāk blice sauksies "Drošais ceļš". Ar jauno vārdu mākslinieki dosies tūrē pa Latviju, kur cita starpā popularizēs arī drošu braukšanu ceļu satiksmē.

Pēc 24 pastāvēšanas gadiem leģendārā grupa "Apvedceļš" maina nosaukumu uz "Drošais ceļš" un šīs vasaras koncertprogrammu veltīs ambiciozai misijai – vērst sabiedrības uzmanību uz vieglprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību. Ar pirmo singlu "Pālis pie stūres nav brālis" grupa kopā ar VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) piesaka kampaņu, aicinot cilvēkus nesēsties pie stūres alkohola reibumā un īpašu uzmanību pievēršot lielajam ceļu satiksmes negadījumu skaitam uz vietējas nozīmes un lauku ceļiem.

"Ar šo muzikālo projektu vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību satiksmes drošībai un mudināt katru aizdomāties par savu rīcību. Arī mums pašiem ir smaga pieredze ar pārgalvīgu braukšanu, tāpēc gribam ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem iesaistīties šīs problēmas risināšanā.

Ar nosaukumu "Drošais ceļš" mums būs jauns repertuārs, kas veltīts tieši drošas satiksmes tēmai. Mūzikā ir spēks, un tā var raisīt diskusiju arī par nopietnām tēmām, varbūt arī iesakņot kādu jaunu, labāku paradumu mūsu Latvijas cilvēkos," nosaukuma maiņu pamato grupas "Drošais ceļš" līderis Jānis Krūmiņš, piebilstot, ka turpmāk grupa kā "Drošais ceļš" izpildīs ceļu satiksmes drošības tēmai veltītas dziesmas, savukārt koncertos uzstāsies arī ar klausītājiem ierasto un iemīļoto grupas "Apvedceļš" repertuāru.

Pirmais singls "Pālis pie stūres nav brālis" vēstī par īpaši Līgo svētku laikā un vasarā aktuālo skarbo realitāti – kas notiek, kad vadītājs pie stūres sēdies pēc iedzeršanas. Mūziķi atzīst – koncertos un ikdienā nereti nākas redzēt, cik vieglprātīgi cilvēki attiecas pret ceļu satiksmes noteikumiem un aizmirst par veselo saprātu, radot nevajadzīgi bīstamas situācijas uz ceļa.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!